Asıl “reklam arası” Tarihe Şaşı Bakan Anlayışlardır… AKP’nin Cumhuriyetle Sorunu Var!..

Asıl “reklam arası” Tarihe Şaşı Bakan Anlayışlardır… AKP’nin Cumhuriyetle Sorunu Var!..

2002 Yılından bu yana tek başına Türkiye’yi yöneten AKP’nin en temel özelliği Cumhuriyet’le “sorun”lu oluşudur!

Bunun nedeni Aydınlanma bilincine sahip olmayan, tarih diyalektiğinden habersiz, çağdaş ve modern yaşam biçimini içine sindiremeyen Cumhuriyet ve Atatürk karşıtı kadrolardan oluşmasındandır.

Bunun en son örneğini, AKP Balıkesir Milletvekili Tülay Babuşçu göstermiştir. Tülay Babuşcu, sosyal medya hesabından Filistin Devlet Başkanı ile birlikte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tarihteki temsili Türk askerleri ile birlikte çekilmiş olan fotoğrafını paylaşarak, “Muhteşem bir zeka… 600 yıllık İmparatorluğun 90 yıllık reklam arası sona erdi…” demiştir.

Birleşik Kamu İş Konfederasyonu olarak anımsatmak isteriz ki, Cumhuriyetin bugün geldiği nokta Anadolu’ya kök salmış bir ağacın en güçlü dönemidir; biz devrimciler de onun çocuklarıyız.

Mustafa Kemal Atatürk’ün mucizevi bir ustalıkla kurduğu Cumhuriyetimiz, en büyük düşmanları tarafından yıllardır kemirilip iç ve dıştan her türlü melanetle yıkılmaya çalışıldığı halde kesilen sakal örneği daha da güçlenmektedir.

Cumhuriyete ve değerlerine kendini ait hissetmeyenler olabilir; ancak onların yeri TBMM değil, tarihin onlar için layık kıldığı yer olmalıdır.  Babuşçu’nun gösterdiği telaş ve tarihsel kin bunu hissettiğinin  kanıtıdır. 12 yıldır iktidarda olmanız ve bugün bulunduğunuz mevki bile Cumhuriyetin büyüklüğündendir.

Her türlü saldırılara rağmen gücüne güç katan Cumhuriyetimizde asıl “reklam arası”, sizin gibi, tarihsel gerçeklerden uzak, tarihe ters ve şaşı bakan anlayışlardır.

Birleşik Kamu İş Konfederasyonu ve üye kamu emekçilerinin modern, çağdaş, laik, demokratik ve tam bağımsız Türkiye sevdası ve tarih bilinci, Cumhuriyetimizin güvencesidir.

Birleşik Kamu İş Konfederasyonu Merkez Yönetim Kurulu Adına
Genel Başkan
Hasan KÜTÜK