ATATÜRK’ÜN ARAMIZDAN AYRILIŞININ 78. YILDÖNÜMÜNDE ANITKABİR’E YÜRÜDÜK

ATATÜRK’ÜN ARAMIZDAN AYRILIŞININ 78. YILDÖNÜMÜNDE ANITKABİR’E YÜRÜDÜK

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 78. Yıldönümünde Tandoğan Meydanı’nda toplanan Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş, ADD, ÇYDD, THD ve Engelli Konfederasyonundan oluşan “Yaşasın Laik, Demokratik Cumhuriyet” bileşenleri ile birlikte binler olup Anıtkabir’e aktık.  

Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş, ADD, ÇYDD, THD ve Engelliler Konfederasyonundan oluşan bileşenler, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 78. Yıldönümünde Tandoğan Meydanı’nda toplandı.

1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş Genel Başkanı Hasan Kütük, Genel Sekreteri Mücahit Dede, Genel Eğitim, Basın-Yayın Sekreteri Semra Pektopal, Genel Özlük Hukuk ve TİS Sekreteri Engin Çoğal, Eğitim-İş Genel Başkanı Mehmet Balık,  Büro-İş Genel Başkanı Haydar Şahindokuyucu, Genel Sağlık-İş Genel Başkanı Zekiye Bacaksız, sendikaların MYK üyeleri, Şube Yöneticilerimiz ve “Yaşasın Laik, Demokratik Cumhuriyet” bileşenleri ile birlikte Anıtkabir’e yürüdük.

“Yaşasın Laik, Demokratik Cumhuriyet” bileşenleri adına ortak basın açıklamasını ADD Genel Başkanı Tansel Çölaşan yaptı.