BİRLEŞİK KAMU-İŞ: ANKARA KATLİAMINI LANETLENDİ  VE PATLAMININ OLDUĞU YERE KARANFİL BIRAKTI

BİRLEŞİK KAMU-İŞ: ANKARA KATLİAMINI LANETLENDİ  VE PATLAMININ OLDUĞU YERE KARANFİL BIRAKTI

Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş ve bağlı sendikaların yöneticileri, Ankara’daki bombalı patlamada hayatını kaybeden yurttaşlarımız için saygı duruşunda bulunup patlamanın olduğu yere karanfiller bıraktı.

Ankara’da, İnönü Bulvarı’nı Dikmen Caddesi’ne bağlayan Merasim Sokak’ta askeri servi araçlarına düzenlen bombalı saldırı sonucu hayatını kaybeden 28 kişiyi anmak ve yapılan terör saldırısını lanetlemek için Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu ve bağlı sendikaları ile şube yöneticileri Güvenpark’ta toplanarak patlamanın olduğu yere yürüdü. 

Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş Genel Başkanı Hasan Kütük, Genel Sekreteri Mücahit Dede,  Eğitim-İş Genel Başkanı Veli Demir, Genel Sağlık-İş Genel Başkanı Zekiye Bacaksız, Büro-İş Genel Başkanı Haydar Şahindokuyucu, Tarım Orman-İş Genel Başkanı Şükrü Durmuş,  Kültür Sanat-İş Genel Başkanı Hamza Candanoğlu ve bağlı sendikaların MYK üyeleri ile şube yöneticileri patlamanın olduğu yerde “Terör İnsanlık Suçudur, Lanetliyoruz” pankartı açarak basın açıklamasının ardından katliamın olduğu yere karanfiller bıraktı.

“OCAKLARA ATEŞ DÜŞMESİ VE ÖLÜMLER KABUL  EDELİMEZ”

Katliamın olduğu yerde kitle adına açıklama yapan Birleşik Kamu-İş Genel Başkanı Kütük, “Tarihsel derinliği olan bir ülkede her geçen gün bu insanların acı, işkence çekmesi, evlerde çığlıkların yükselmesi, ocaklara ateş düşmesi ve ölümlerin olması kabul edilemez.” dedi.

Emek örgütü olarak terörün acımazlığının altını çizen Kütük, “Dağlıca’da ölen askerlerimizde, Suruç’ta ölen gençlerimizde, Ankara Garında ölen emekçilerimizde, dün akşam ölen insanlarımızda hepsi terörün kurbanıdır. Masum insanların ölmesine neden olan hiçbir olayı kabullenmemiz mümkün değildir” şeklinde konuştu.

Kurulduğu tarihten bu yana emek örgütü olma sorumluluğu ve bilinciyle mücadele ettiklerini altını çizen Kütük, sözlerini şöyle sonlandırdı:

“Yaşanan gelişmeleri, Türkiye kamu emekçileri ve halkımız ile paylaşmayı bir zorunluluk ve tarihi bir sorumluluk olarak görüyoruz. Ulusal bağımsızlığımıza ve bütünlüğümüze laik demokratik cumhuriyetimize, barışımıza ve kardeşliğimize yönelik bu saldırıyı şiddetle kınıyor, bu kanlı saldırıda yaşamını kaybeden yurttaşlarımıza rahmet, ulusumuza ve Türk Silahlı Kuvvetlerine başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz.”

Basın Açıklamasının Tam Metni İçin Tıklayın. 

ANKARA KATLİAMINI LANETLEMEMİZ ÇEŞİTLİ BASIN KURULUŞLARINDA

Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş ve bağlı sendikaların yöneticileri, Ankara’daki bombalı patlamada hayatını kaybeden yurttaşlarımız için saygı duruşunda bulunup patlamanın olduğu yere karanfiller bırakması çeşitli basın kuruluşları tarafından haberleştirildi. 

9 EYLÜL İZMİR

ANTALYA

AVRUPA

AYDINLIK

BİZİM YAKA

ÇAĞDAŞ KOCAELİ

ÇORLU

HUDUT GAZETESİ

İKİ EYLÜL

MANŞET KOCAELİ

ORDU OLAY

YENİ ADANA

YENİ HABER

İNTER SİTESİ

AYDINLIK