BİRLEŞİK KAMU-İŞ BAŞKANLAR KURULU TOPLANTISINI YAPTI

BİRLEŞİK KAMU-İŞ BAŞKANLAR KURULU TOPLANTISINI YAPTI

Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş 12 Mart 2016 Tarihli Başkanlar Kurulu toplantısını yaptı.

Başkanlar Kurulu; Konfederasyon Genel Başkanı Hasan Kütük Başkanlığında, MYK Üyeleri Mücahit Dede, Ali Taştan, Barış Düdü, Semra Pektopal, Eğitim-İş Genel Başkanı Veli Demir, Büro-İş Genel Başkanı Haydar Şahindokuyucu, Genel Sağlık-İş Genel Baskanı Zekiye Bacaksız, Kültür Sanat-İş Genel Başkanı Hamza Candanoğlu, Tapu Çevre Yol-İş Genel Başkanı Hakan Toprakezer, Tarım Orman-İş Genel Başkanı Şükrü Durmuş, Ulaşım-İş Genel Başkanı Adem Çalışkan, Tüm Yerel-Sen Genel Sosyal ve Dış İlişkiler Sekreteri Ahmet Kılınçoğlu, Enerji-İş Genel Sekreteri Kemal Asker’in hazır bulundukları Başkanlar Kurulu toplantısında daha önce belirtilen gündem maddeleriyle başlandı.

Konfederasyon Genel Başkanının açılış konuşmasının ardından MYK üyeleri de çalışma alanlarıyla ilgili bilgi verdi.

Başkanları Kurulu’nun gündem maddeleri üzerinden, sendika başkanları düşünce ve taleplerini dile getirdiler.

“Başkanlar Kurulu”nda; Konfederasyon yöneticileri ile sendika başkanları, Anayasa, 657 Sayılı Devlet Memurları yasasında yapılmak istenen değişiklikleri değerlendirdiler. Ayrıca Konfederasyonun kuruluş yıldönümü ile 1 Mayıs’a yönelik önümüzdeki süreçte yapılacak program planını ve eylem sürecini konuştular.

Gündemdeki maddelerin görüleşmesinden sonra “Başkanlar Kurulu” sona ererek sorunlara birlikte çözüm bulunması, örgütlü olarak hareket edilmesi konusunda fikir birliğine varıldı.

Birleşik Kamu-İş 12 Mart 2016 Tarihli Başkanlar Kurulu toplantısının sonuç bildirgesi daha sonra açıklanacak.