Birleşik Kamu-İş İzmir İl Temsilciliği’nden Akit’e Tokat Gibi Cevap

Birleşik Kamu-İş İzmir İl Temsilciliği’nden Akit’e Tokat Gibi Cevap

Birleşik Kamu-İş İzmir İl Temsilciliğimiz, 10 Kasım'da yaptığı haberle Büyük Önderimiz Atatürk'e hakaret eden Akit TV'ye tokat gibi cevap verdi.

Kamu-İş Sendikaları İzmir İl Temsilciliği, 10 Kasım’daki yayınında Atatürk’e çirkin hakarette bulunan Akit TV’nin yöneticileri hakkında suç duyurusunda bulundu Birleşik Kamu-İş, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatını kaybettiği tarih olan 1938 için, “Zulüm 1938’de son buldu’ ifadelerini kullanan Akit TV yetkilileri hakkında, ‘Atatürk’ün hatırasına alenen basın yoluyla hakaret, halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama’ suçlamalarıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Sendikanın İzmir’deki temsilci ve üyeleri ortak açıklama yaparak, Akit TV’yi kınadı. Birleşik Kamu-İş İzmir İl Temsilcisi Tamer Yiğit Güler, “AKP’ye yakın gazetelerden biri olan Akit TV, 10 Kasım’da Atatürk’e kin kusmaya devam etti. Atatürk ve devrimlerinden alaycı bir üslupla bahsedildi. Ekranda ‘Zulüm 1938’de son buldu’ yazısıyla sunulan videonun sonunda ise Atatürk’e ithafen ‘Rahmetle anamıyoruz seni paşam’ ifadeleri kullanıldı. Akit TV, Atatürk’ün Hatırasına Hakaret suçunu düzenleyen 5816 sayılı kanuna göre açıkça suç işlemiştir. Bu yayın grubunun bir yazarı da Ortadoğuyu ve ülkemizi kana bulayan barbar IŞİD teröristleriyle birlikte olanların, cennette yerini garantileyeceğini söylemiştir” dedi.

Bu tür yayınlara seyirci kalınırken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ve iktidarı sosyal medyada eleştirenlerin apar topar gözaltına alındığını belirten Güler, “Mustafa Kemal Atatürk’e ilk ve son olmayan hakaretlerine devam eden Akit yetkililerine karşı hiçbir girişimde bulunmayan emniyet ve yargı mensupları Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle vatandaşlara gözaltı ve tutuklama uyguluyor” diye konuştu.

Eyleme katılanlar açıklamanın sonunda üzerinde ‘paçavra Akit’ yazan dövizleri yırttı.