BİRLEŞİK KAMU İŞ TAKSIM'DE DİRENİŞE GEÇTİ

BİRLEŞİK KAMU İŞ TAKSIM'DE DİRENİŞE GEÇTİ

Taksim’e çıkmak isteyen Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş'e polis sert bir şekilde müdahale etti.

1 Mayıs Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü’nü, 1 Mayıs'ın simgesi olan TAKSİM'de kutlamak isteyen Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş, Taksim yasağını tanımadı.  Şişli’den Taksim’e yürümek isteyen Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş Genel Başkanı Hasan Kütük, MYK üyelerimiz Semra Pektopal, Barış Düdü, Engin Çoğal, Tüm Yerel-Sen Genel Başkanı Cengiz Gülebay, Eğitim İş MYK üyeleri Nazım Kırcı, Hikmet Pala, Önder Yılmaz ve sendikalarımıza bağlı şubelerimizin yöneticileri ve üyelerine polis tarafından TOMA ve biber gazı ile sert müdahalede bulunuldu, girişlerine engel olundu.

Taksim anıtına konulmak üzere hazırlanan çelenk, ellerinde pankart, flama taşıyıp ve sloganlarla Abidei Hürriyet Caddesi üzerinde toplanan Birleşik Kamu-İş üyeleri polis tarafından durdurulmak istendi.  Konfederasyonumuzun 1 Mayıs'ı Taksim'de kutlama kararlılığı üzerine yürüyüşe geçen Konfederasyonumuz üyelerini önce kalkanlarla püskürtmeye çalıştılar, gösterilen direniş üzerine bu seferde TOMA’dan su sıkarak, misket bombalar ve biber gazı atarak sert müdahalede bulundular. Polisin tüm engellemelerine, TOMA’dan sıkılan gazlı suya karşı kitlemiz direndi. Müdahale esnasında yöneticilerimiz bazı üyelerimiz gazdan etkilenerek fenalaştı.

Emniyet güçlerinin bu yoğun saldırısından çevre sakinleri de etkilendi. Ama ona rağmen, evlerinden limon, peçe ve su atarak, Birleşik Kamu İş'e destek oldular.  

Görüntüleri İzlemek İçin Tıklayın. 

Görünteleri İzlemek İçin Tıklayın. 

TAKSİM Müdahalesi sonrası Genel Başkanımız Hasan Kütük basın açıklaması yaptı izlemek için tıklayın.  

Basında Çıkan Haberler:

Haber24