Bugün KİLİS yarın tüm TÜRKİYE

Bugün KİLİS yarın tüm TÜRKİYE

 

AB-D Emperyalistlerinin, BOP projesini hayata geçirmek sevdasının bir sonucu olarak; 18 Ocak’tan bu yana IŞİD denetiminde, Suriye'nin Bab bölgesinden Kilis'e atılan roketatar mermileri,  8'i Suriyeli 21 kişinin ölümüne, 70'ten fazla kişinin de yaralanmasına neden oldu.

Neredeyse her gün roketlerin hedefinde ki halk korku ve kaygı içerisinde. Tedirginliğin had safhada olduğu ve roketlere hedef olma korkusuyla insanların evine kapanmasından dolayı sokakların boşaldığı Kilis’te AKP iktidarının yaptığı tek şey, bölge halkını bu bombalar ile ilgili  dikkatli olmaları konusunda uyarması ve “evlerinizin içinde otururken, güney kesimlere bakan cephede değil, kuzeye bakan yönde oturun, camlardan uzak durun”, “bomba tabi ki düşecek yerçekimi var” diyerek halkın aklıyla dalga geçmek…

 AB-D emperyalistleri ve yerli işbirlikçisi AKP, ülkemizi kerte kerte Ortadoğu bataklığına sürüklemiştir. En son da IŞİD’e gönderdikleri tırlar dolusu silahlarla, sınırımızı açarak ülkemizde eğitim almalarını sağlayarak vb. komşumuz Suriye politikasında izlediği yanlış tutum ile bugün tüm komşu ülkeler ile aramız açılmış ve özellikle de hiçbir sorunumuz olmayan komşumuz Suriye halkının, bu gözü dönmüş, insanlıktan nasibini almamış, terör örgütü tarafından katledilmesine neden olmuştur.

Atalarımızın dediği gibi “Besle Kargayı Oysun Gözünü” sözü ne yazık ki AKP iktidarı tarafından beslenen, desteklenen IŞİD şimdi de bizim ülkemizin bir parçası olan KİLİS’i her gün bombalıyor, yine kullandığı canlı bombalar ile ülkemizde onlarca insanımızı katlediyor. 

AB-D’nin, Ortadoğu halkının ve bizim başımıza bela ettiği IŞİD’i besleyen, her türlü desteği sağlayan, sınırlarımızı bu gözü dönmüş canavarlara açan AKP, KİLİS’e düşen bu bombaların, roketlerin ve öldürülen insanlarımızın birinci derecede sorumlusudur.

KİLİS, sanki bu anayurdun bir parçası değilmiş gibi, göstermelik bir iki söylemden öte bir şey yapmayan ama patlamaların ardından “yeter artık” diyen ve önlem alınmamasına isyan eden halka biber gazı ve basınçlı suyla müdahale etmekte geç kalmayan AKP iktidarı, bütün bunların baş sorumlusudur.

"Acele edin. Ölüyoruz. Kilis saldırı altında. Vatan saldırı altında" Can güvenliği kalmayan ve çaresizlikten gazetelere ilan veren, insanların evlerinden çıkamama noktasına gelmesinin eğitim ve öğretimin durma noktasına gelmesinin baş sorumlusu yine AKP iktidarıdır.

Atatürk, Filistin Cephesinden dönüşünde Kilis için; “ayak bastığım ilk vatan toprağı” demiştir. Milli mücadelede ilk kurşun buradan atılmıştır. Kilis göz ardı edilmeyi hak etmemektedir. Kilis’e yapılan bu saldırılar tüm ülke topraklarına yapılmıştır. Bugün oraya yapılan saldırıya sessiz kalmak ciddi bir tavır almamak, yarın tüm ülkeye yapılacak bir saldırı içinde IŞİD’e  moral vermek demektir. Bu ateş bir gün bizi de yakmadan, Kilis için susmayalım suça ortak olmayalım. Bugün Kilis yarın tüm TÜRKİYE.

Buradan AKP İktidarına sesleniyoruz; KİLİS BOMBALANIYOR, insanlar suçsuz yere ölüyor evleri işyerleri hasar görüyor. Yetmiyor gibi iletişim hakkı engelleniyor, yaşam hakkı, öğretim hakkı elinden alınıyor. Kilis’i yalnızlaştırmaktan vazgeçin, halkın yaşama ve toprak bütünlüğünü koruyun. Kilis’i intihara sürüklemekten, halkı Anayasa, Başkanlık vb. teraneler ile uyutmaktan vazgeçin.

Aksi durumda; Birleşik Kamu İş olarak; AB-D emperyalistlerinin ve işbirlikçilerinin projelerine insanlarımızın kurban edilmesine, sınırlarımızın delik deşik edilmesine sessiz kalmayacağız ve bu suça ortak olmayacağız.

BİRLEŞİK KAMU-İŞ

MERKEZ YÖNETİM KURULU