Çanakkale Zaferi'nin 102’nci Yıl Dönümünü Saygıyla Anıyoruz!

Çanakkale Zaferi'nin 102’nci Yıl Dönümünü Saygıyla Anıyoruz!

Bugün 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 102’nci yıl dönümüdür. Birinci Dünya Savaşı’nda ve dünya tarihinde önemli bir dönüm noktası olan Çanakkale Zaferi aynı zamanda ülkemizin özgürlüğü ve bağımsızlığının da destanıdır.

Çanakkale Zaferi, dünyanın ve ülkemizin tarihini yeniden çizmiştir.  Çanakkale Zaferi tüm mazlum halkların emperyalizme karşı ilk zaferi ve Kurtuluşu Savaşı’mızın direniş ruhunun atıldığı topraklardır.

Çanakkale Zaferimiz, ruhu ve kahramanlıkları ile tarihe altın harflerle yazılmıştır. Çanakkale’de 102 yıl önce, tüm olumsuzluklara, imkansızlıklara, zorluklara rağmen emperyalist güçlere karşı büyük bir destan yazılmıştır.

“Çanakkale Geçilmez” diyen Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, emperyalizme karşı kazanılan Çanakkale Zaferi,  sıradan bir savaş ya da kolayca kazanılmış bir zafer değildir.  

Bu savaşta, ulusal onurlarını her şeyin üstünde tutan; tüm farklılıklara rağmen birlik ve beraberlik içerisinde halkımız omuz omuza yan yana olmayı başararak Çanakkale Zaferini kazanıldı.

İnsanlık tarihinin en büyük ve en çetin mücadelesinin yaşandığı Çanakkale Zaferi; Türk Ulusuna, tüm dünyanın hayran olduğu, Atatürk gibi dahi bir lideri hediye etmiştir. Kurtuluş savaşımızın temelleri, Çanakkale'nin sularında, Conkbayırı'nda ve Anafartalar'da atılmış ve Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasında önemli bir rol oynamıştır.

Bundan tam 102 yıl önce emperyalistler ülkemizi işgal etmek istemiş ve bunun bedelini de çok ağır ödemişlerdir. Atalarımız, ülkemizin, bu işgalci güçlerin çizmeleri altında ezilmesine müsaade etmemiş, el ele kol kola savaşmış ve büyük bir destan yazmıştır. Ama günümüze geldiğimizde ne yazık ki bundan bahsetmek mümkün değil. Emperyalistler o günlerin intikamını bugün ülkemiz halkından daha ağır bir şekilde almaya çalışmaktadır.

18 Mart 1915 Çanakkale Destanı’nın 102. yılında bu acılı günlerin geçmesi ve yeniden aydınlık günlere kavuşmak için tüm Türkiye halkı olarak Çanakkale ruhuyla el ele, omuz omuza mücadele edeceğimize ve bu oyunları boşa çıkartacağımıza inanıyoruz. Bunu başardığımızda emperyalistleri ve işbirlikçilerini tarihin çöplüğüne göndereceğiz ve yaşanan bu katliamlar, acılar ve gözyaşları da ancak o zaman son bulacak.

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu olarak; Çanakkale Zaferimizin 102. yılında, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, Anafartalar Kahramanı Mustafa Kemal Atatürk’ü  ve aziz şehitlerimizi saygıyla anıyoruz ve O’nların kanı ile sulanmış bu aziz topraklarımızı, emperyalistlerin ve işbirlikçilerinin işgalinden kurtarıp, ülkemiz halkının ilelebet özgür ve mutlu günlere kavuşması mücadelesini yorulmadan vermeye devam edeceğiz.

Çanakkale Geçilmedi, Geçilmeyecek! 

Emperyalistler, İşbirlikçiler Geldikleri Gibi Gidecekler! 

 BİRLEŞİK KAMU-İŞ 

MERKEZ YÖNETİM KURULU