CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun Ziyareti

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun Ziyareti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Birleşik Kamu-İş Konfederasyonumuzu ziyaret ederek, Genel Başkan İsmail Tutoğlu ve yöneticilerimizle görüştü.

Basına kapalı görüşme sonrası Kılıçdaroğlu ve Tutoğlu, gazetecilere açıklama yaptı.

Kılıçdaroğlu’na ziyaretinden dolayı teşekkür eden Başkanımız İsmail Tutoğlu, konfederasyonumuzun cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili görüşlerini aktardıklarını söyledi.

Tutoğlu, “Önümüzdeki cumhurbaşkanlığı seçiminde, bizler emekten yana bir cumhurbaşkanı talep ettiğimizi, Atatürk ilkelerine, Cumhuriyet’in temel değerlerine, saygı duyan bir cumhurbaşkanı istediğimizi, özelleştirmelere karşı bir cumhurbaşkanı istediğimizi daha kısa bir deyimle, ‘anamızı da alıp gidebileceğimiz bir cumhurbaşkanı’ olmasını talep ettik. Toplumu ötekileştiren bir cumhurbaşkanı istemediğimizi, cumhuriyetin temel değerleriyle kavgalı olan, toplumun tüm kesimleriyle kavgalı olan bir cumhurbaşkanı istemediğimizi belirttik” dedi.

Sayın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da son derece verimli ve güzel bir toplantı gerçekleştirdiklerini belirterek, “Başkan’ın da söylediği gibi, bence can alıcı cümle o, her yurttaşın annesini de alıp ziyaret edebileceği bir cumhurbaşkanı istediler. Bence çok güzel bir öneri, çok güzel bir dilek. Biz de bu dileği yerine getirmeye özen göstereceğiz” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, açıklamaların ardından Genel merkez binamızın bulunduğu Menekşe Sokak’da da vatandaşlarla bir süre sohbet etti. Kılıçdaroğlu, yanına gelen iki kadının selfie talebini de geri çevirmedi.

BİRLEŞİK KAMU İŞ