DR.BİLGİN ÇİFTÇİ’NİN İHRAÇININ İSTENMESİ PROTESTO EDİLDİ

DR.BİLGİN ÇİFTÇİ’NİN İHRAÇININ İSTENMESİ PROTESTO EDİLDİ

Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş ve Eğitim-İş, Birinci Basamak Sağlık Çalışanları Birlik ve Dayanışma Sendikası'nın Aydın İl Temsilcisi Dr. Bilgin Çiftçi’nin meslekten atılmak istenmesini protesto ettiler.

Birlik ve Dayanışma Sendikası Aydın İl Temsilcisi Dr. Bilgin Çiftçi sosyal medya üzerinden Yüzüklerin Efendisi filminin karakteri Gollum ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yan yana konulduğu fotoğrafı paylaşması meslekten atılmasının önünü açtı.

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu MYK üyesi Ali Taştan, Denetleme Kurulu Başkanı İsa Kayadan ve Eğitim-İş MYK üyesi Mehmet Altıntop, Hikmet Pala, Gülfer Murat, Dilek Yurdugül,  Dr. Bilgin Çiftçi’nin meslekten atılıp sindirilmek istenmesini sembolik oturma eylemi yaparak ve ağızlarına bant takarak protesto ettiler. 

Birinci Basamak Sağlık Çalışanları Birlik ve Dayanışma Sendikası üyesi ve Birleşik Kamu-İş üyesi grup Sağlık Bakanlığı önünde basın açıklaması yaparak, Dr. Bilgin Çiftçi’nin meslekten ihraç edilmesini kınadı.

“FAŞİZAN TUTUMDAN VAZGEÇİLMELİ”

Eğitim-İş Genel Sekreteri Mehmet Altıntop,  Dr. Bilgin Çiftçi’ye yapılan haksız suçlama ve soruşturmayı kınadıklarının belirterek, “Demokratik bir ülkede ağızlarında düşürmedikleri ileri demokrasi anlayışıyla nasıl bağdaşabilir. Gerçekten söyleyecek söz kalmıyor.  Açıkça kamu çalışanlarının bu derece baskı altında tutulması kabul edilemez. Bu faşizan ve otoriter tutumu yapanları bir kez daha düşünmeye ve bu tutumlarından vazgeçmeye çağırıyoruz” ifadelerini kullandı.

“MUKTEDİR BİLMELİDİR Kİ HER İKTİDAR GİTMİŞTİR”

Cumhuriyet tarihinde eşi görüşmemiş linç kampanyası yapıldığını söyleyen Birinci Basamak Sağlık Çalışanları Birlik ve Dayanışma Sendikası Genel Örgütlenme Sekreteri Murat Bolat,“Muktedirler bilmelidir ki, suresi uzun ya da kısa, her iktidar eninde sonunda gitmiştir. Geriye kalan bu kadim topraklar ve üzerinde yaşayanlar, yani bizleriz. Rüzgar eken fırtına biçer” dedi.

“BİR MUHBİR ŞİKAYET YAPMIŞ”

Bolat, “Dr. Bilgin Çiftçi, kim olduğu bilinmeyen “bir muhbir vatandaş” tarafından kolluk kuvvetlerine şikayette bulunmuş, akabinde hem adli hem idari soruşturma süreci başlatılmıştır. Arkadaşımız hakkında ‘kamu görevlisine görevinden ötürü hakaret’ suçlamasıyla ceza davası açılmış, aynı gerekçeyle de Aydın İl Sağlık Müdürlüğü tarafından idari soruşturma başlatılmıştır. Yerel yöneticilerin yönlendirmesiyle konu meslekten ihraç noktasına getirilmiştir” eleştirisinde bulundu.