EĞİTİM İŞ İZMİR 2 NOLU ŞUBE'NİN 5 EKİM DÜNYA ÖĞRETMENLER GÜNÜ  ETKİNLİĞİNE KATILDIK

EĞİTİM İŞ İZMİR 2 NOLU ŞUBE'NİN 5 EKİM DÜNYA ÖĞRETMENLER GÜNÜ  ETKİNLİĞİNE KATILDIK

5 Ekim Dünya Öğretmenler günü kapsamında Eğitim İş İzmir 2 Nolu Şubemizin düzenlediği etkinliğe katıldık.

Şube Binasındaki gerçekleşen etkinliğe CHP İzmir Milletvekilleri Tacettin Bayır, Atilla Sertel, Konfederasyon Genel Başkanı Hasan Kütük, Mali Sekreter Ali Taştan, Örgütlenme Sekreteri Barış Düdü, Eğitim ve Basın Yayın Sekreteri Semra Pektopal, Eğitim İş Genel Başkanı Orhan Yıldırım, Genel Sekreter Ebru Sungar, Özlük Hukuk Sekreteri Maksut Balmuk, Eğitim İş bir önceki dönem Genel Başkanı Mehmet Balık, Birleşik Kamu iş Konfederasyonu İzmir İl Temsilcisi Tamer Yiğit Güler, Eğitim iş 1 Nolu Şube Başkanı Adem Yıldırım,  Eğitim İş Manisa Şube Baskanı Cem Ok ,Bursa Şube Başkanı Özkan Rona, Antalya Şube Başkanı Fatin Iltar, Tüm Yerel Sen İzmir 1 Nolu Şube Sekreteri Özkan Felek, CHP Bornova İlçe Başkanı Nevzat Kavalar, meclis üyeleri ile çok sayıda Eğitim İş üyesi katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasını takiben, Şube Başkanı Ahmet CANGI, bir konuşma yaparak, 5 Ekim Dünya Öğretmenler günü çerçevesinde düzenlenen etkinliğe katılan tüm misafirlere teşekkür etti.

Etkinlikte İzmir Milletvekillerinden Tacettin Bayır, Atilla Serter, Konfederasyon Genel Başkanımız Hasan Kütük, Orhan Yıldırım ve Mehmet Balık birer konuşma yaptılar.  Genel Başkanımız  Hasan Kütük, törende yaptığı konuşmada “ öğretmenler gününde gerek öğretmenlerin kendi sorunları gerek eğitim öğretimde yaşanan, öğretmenlerin çalışma istediğini ortadan kaldırmaktadır. Bütün bu zor koşullara ve olumsuzluklara rağmen öğretmenler büyük bir özveri ile görevlerini yerine getirmektedir. Yaşanan bu sıkıntıların ve sorunların çözümü ancak bütün eğitim emekçilerinin örgütlenmesinden ve yan yana birlikte mücadele etmesinden geçmektedir. Gerek öğretmenlerin gerekse ülkemizde ortaya çıkan gelişmelerden rahatsız olan ve kaygı duyan bütün toplum kesimlerinin Emek, Demokrasi, Cumhuriyet ve Adalet ortak paydasında buluşarak Mücadele etmesi bugün çok daha önemli hale gelmiştir. “ dedi.


Konuşmalardan sonra Emekli oan Eğitim İş Üyesi öğretmenlere ve bir önceki dönem yönetimde görev almış yöneticilere plaket takdim edildi.