EĞİTİM-İŞ SENDİKAMIZ 10. KURULUŞ YILDÖNÜMÜNDE ATATÜRK’ÜN HUZURUNA ÇIKTI

EĞİTİM-İŞ SENDİKAMIZ 10. KURULUŞ YILDÖNÜMÜNDE ATATÜRK’ÜN HUZURUNA ÇIKTI

Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş’e bağlı Eğitim-İş sendikamız kuruluşunun 10. Yıldönümünde Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün huzuruna çıktı.

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonumuz ve bağlı sendikalarımızdan oluşan heyet ile birlikte Eğitim-İş’in 10. Yıldönümü nedeniyle Anıtkabir’i ziyaret ettik.

Konfederasyonumuz Genel Başkanı Hasan Kütük, MYK üyelerimiz Mücahit Dede, Ali Taştan ve Semra Pektopal, Eğitim-İş Genel Başkanı Veli Demir ve Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri, Genel Sağlık-İş Genel Başkanı Zekiye Bacaksız ve Tüm Yerel-Sen ve Büro-İş sendikalarımızın Merkez Yönetim Kurulu üyeleri ile Şube Başkanları ve üyelerden oluşan Eğitim-İş heyeti Aslanlı Yol’dan geçerek Atatürk’ün mozolesine geldi.

 Eğitim-İş Genel Başkanı Veli Demir’in mozoleye çelenk koymasının ardından saygı duruşunda bulunan heyet, daha sonra Misak’ı Milliye Kulesi’ne geçti.

Eğitim-İş Genel Başkanı Veli Demir Anıtkabir Özel Defterine şunları yazdı:

“Sevgili Başöğretmenim Atatürk, 17 Ekim 2005 tarihinde kurulan Eğitim-İş’in 10. Yılını kutlamak için huzurundayız.

Devrimci ruhunu sizden alan Eğitim-İş, önderliğinizde kurulan Cumhuriyetimizin bağımsızlığını, egemenliğini ulus ve ülke bütünlüğünü, laik düzeni, demokratikleşme ve ulusal eğitim hedefini geliştirerek korumak; ülkede yaşayan herkesin çağdaş, bilimsel, laik, demokratik, eşit, parasız ve nitelikli eğitim hakkını yaşama geçirmek için büyük bir azim ve kararlılık içindedir.

Uygarlığın taşıyıcısı olan eğitim çalışanları sizin ilke ve devrimleriniz ışığında yürümeye ve halktan yana eğitim mücadelesine devam edecektir.

Saygılarımızla.”

Eğitim-İş heyeti, daha sonra 2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün mezarını ziyaret etti.