GAZETECİ NUH KÖKLÜ ÖLDÜRÜLDÜ

GAZETECİ NUH KÖKLÜ ÖLDÜRÜLDÜ

CİNAYETLERİN ARDI ARKASI KESİLMİYOR

İstanbul'un Kadıköy ilçesinde gazeteci Nuh Köklü uğradığı saldırı sonucu yaşamını yitirdi.  

Gazeteci Nuh Köklü’nün de aralarında bulunduğu bir grup akşam saatlerinde Kadıköy’de kartopu oynarken, kartoplarından birinin vitrinine gelmesine sinirlenen bir esnafın saldırısına uğradı.

Gazeteci Nuh Köklü’nün öldürülmesi şöyle gelişti, Kadıköy'ün Yeldeğirmeni Semti'nde bulunan Dayanışma Evi'nden çıkıp kar topu oynarken, bu sırada, Köklü'nün attığı kar toplarından biri çevredeki bir esnafın dükkanına geldi, esnaf bu duruma sinirlenerek Köklü’ye saldırmaya başladı.Olay sırasında yere düşen bir arkadaşına yardım etmek isterken kalbinden yaralanan Nuh Köklü, kaldırıldığı Haydarpaşa Numune Hastanesi'nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Köklü'nün naaşının Ankara’ya gönderileceği öğrenildi.

“NE OLUR BU BİR RÜYA OLSUN”

 Köklü'nün üyesi olduğu Yeldeğirmeni Dayanışması olayla ilgili şu açıklamayı yaptı: "Akşam saatlerinde, Yeldeğirmeni Dayanışması'ndan 10-15 kişilik bir arkadaş grubu olarak kartopu oynamaya çıktık. Karakolhane Caddesi sokaklarında birbirimizle şakalaşırken bir anda dükkanının camına kar topu gelen esnaf, önce sopayla ardından ekmek bıçağıyla öldürme kastıyla üzerimize saldırarak, canımız Nuh Köklü arkadaşımızı bıçaklayarak bizden ayırdı. Canımız yanıyor, içimiz kanıyor! Bu bir nefret cinayetidir. Dayanışma olarak yas ilan ediyoruz.  Nuh'un son sözü: "Ne olur bu bir rüya olsun..."