GENEL SAĞLIK-İŞ KURULUŞUNUN 6. YILINDA ATATÜRK’ÜN HUZURUNA ÇIKTI

GENEL SAĞLIK-İŞ KURULUŞUNUN 6. YILINDA ATATÜRK’ÜN HUZURUNA ÇIKTI

Konfederasyonumuza bağlı Genel Sağlık-İş sendikamız kuruluşunun 6. Yıldönümünde Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün huzuruna çıkarak, mozoleye çelenk koydu.

Anıtkabir ziyaretinde, Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş Genel Başkanı Hasan Kütük, Genel Sekreterimiz Mücahit Dede,  Genel Örgütlenme Sekreterimiz Barış Düdü, Genel Eğitim Basın-Yayın Sekreterimiz Semra Pektopal,  Genel Sağlık-İş Genel Başkanı Zekiye Bacaksız ve MYK üyeleri, Genel Sağlık İş İl Temsilcilik Başkanları ve Eğitim-İş MYK üyesi Orhan Yıldırım, Tüm Yerel Sen MYK üyesi Arap Mucur ve çok sayıda üye hazır bulundu.

Genel Sağlık-İş heyeti Anıtkabir avlusunda düzenlenen törenin ardından Atatürk’ün mozolesine geldi. Genel Sağlık-İş Başkanı Zekiye Bacaksız’ın mozoleye çelenk koymasının ardından saygı duruşunda bulunan heyet, daha sonra Misak’ı Milli Kulesi’ne geçti.

Genel Başkan Zekiye Bacaksız Anıtkabir Özel Defteri’ne şunları yazdı:

“Ebedi Önderimiz,

Genel Sağlık-İş’in 6. Kuruluş Yıldönümünde size ve sizin ilkelerinize bağlılığımızı arz etmek üzere yüksek huzurunuzdayız.

Gücünü ilke ve devrimlerinizden alan Genel Sağlık-İş Cumhuriyetimizin bağımsızlığını, demokratik laik ve sosyal bir hukuk devleti olma niteliklerini korumak ve sonsuza kadar yaşatmak konusunda büyük azim ve kararlılık içindedir.

Genel Sağlık-İş ilke ve devrimlerinizle merasızınız olan aklın ve bilimin ışığında Cumhuriyetten, halktan ve emekçiden yana mücadele vermeye devam edecektir.

Sevgili Atatürk, yolunuzu yolumuzdur.

Saygılarımla.”

Genel Sağlık-İş heyeti, daha sonra 2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün mezarını ziyaret etti.