GENİŞLETİLMİŞ BAŞKANLAR KURULU TOPLANTISI YAPILDI

GENİŞLETİLMİŞ BAŞKANLAR KURULU TOPLANTISI YAPILDI

Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş “Genişletilmiş Başkanlar Kurulu” toplantısını gerçekleştirdi.

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonumuz “17-18 Haziran Başkanlar Kurulu” toplantısında aldığı karar gereği “Genişletilmiş Başkanlar Kurulu”nu Türkiye Yol-İş Sendikası’nda yaptı. 

Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, Suruç’ta katledilen 32 genç, Şanlıurfa Ceylanpınar’da 2 polisin öldürülmesi ve şehit edilen askerler için 1 dakikalık saygı duruşunun ardından “Genişletilmiş Başkanlar Kurulu” toplantı açılış konuşmasını Birleşik Kamu-İş Genel Başkanı Hasan Kütük yaptı.

“Genişletilmiş Başkanlar Kurulu”nda; Konfederasyon yöneticileri ile sendika başkanları gündem maddeleri, sendika ve konfederasyon ilişkileri hakkında konuşmalar yaptılar.

Gündem maddeleri üzerinden sendika başkanları düşünce, öneri, istek ve taleplerini ifade ettiler.   15 Ağustos Toplu İş Sözleşmesi öncesinde sendika başkanları TİS Raporu hakkında eksiklerini giderilmesi ve eklenmesi gereken konularda görüşlerini açıkladılar. Toplantıya katılan sendika başkanları Konfederasyon ile sendika ilişkilerinin geliştirilmesi ve birlikte hareket edilmesi yönünde düşüncelerini paylaştılar.

Gündemdeki maddelerin görüleşmesinden sonra “Genişletilmiş Başkanlar Kurulu” sona ererek sorunlara birlikte çözüm bulunması konusunda fikir birliğine varıldı.