GÜLE GÜLE HALKIN SANATÇISI MÜNİR ÖZKUL

GÜLE GÜLE HALKIN SANATÇISI MÜNİR ÖZKUL

Türk sinemasının çınarı, 'Hababam Sınıfı'nın Mahmut Hoca'sı, Yeşilçam'ın 'Yaşar Usta'sı Münir Özkul'u 92 yaşında kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşamaktayız.

Sanatçı olmanın dünyaya güzellikler sunmak olduğunu gösteren güzel insan Özkul, efsane filmleriyle unutulmaz eserler sergilemiştir. Oynadığı filmlerle 7'den 70'e milyonlarca kişinin sevgisini kazanan Yeşilçam'ın unutulmaz oyuncusu başta öğretmenlik mesleğini sevdiren ve değerli kılan rolüyle hatırlıyoruz.

Mahmut Hoca rolündeki “Ben tüccar değilim, eğitimciyim” sözleriyle hafızalarda yer edinen güzel sanatçı Özkul, ne hayatı ne de oynadığı oyunlar ve filmleriyle anlatmak yeterli olacaktır.

Yaşamı ve oynadığı rollerde bugün yaşayan bütün kuşakları derinden etkilemiştir. İşte bu özelliği onu topluma yakınlaştırmış yurttaşlar da onu kucaklamıştır.

Sinema ve tiyatro izleyecilerine bir ömür harcayan Münir Özkul’a Allahtan rahmet, başta ailesi olmak üzere, merhumun sevenlerine ve tüm sanat camiasına başsağlığı dileriz.

Renkli kişiliği ile tanına mimar ve gazeteci Aydın Boysan, organ yetmezliği sonucu Ulust’taki evinde 97 yaşında hayatını kaybetmesi nedeniyle de tüm yakınlarına başsağlığı dileriz.

BİRLEŞİK KAMU-İŞ

MERKEZ YÖNETİM KURULU