HALKIMIZIN VE EMEKÇİLERİN RAMAZAN BAYRAMI’NI KUTLUYORUZ!

HALKIMIZIN VE EMEKÇİLERİN RAMAZAN BAYRAMI’NI KUTLUYORUZ!

Ülkemizde; bombaların patladığı, ölümlerin yaygınlaştığı ve huzursuzluk ve korkunun egemen olduğu bugünlerde üzüntü ve keder içerisinde Ramazan Bayramı yaşanacaktır. Çünkü ülkemizde kan ve göz yaşı eksik olmamaktadır. 

Bayramlar barış, kardeşlik,  dostluk ve toplumsal kucaklaşma duygularının en yoğun yaşandığı günlerdir. Bayramlar toplumsal yaşamı ve kültürlerin bir arada yaşamasının birlikteliğidir. Bayramlarda kin ve düşmanlıklar unutulur, toplumsal kesimler birbirine el uzatır. Dostluk ve kardeşlik duygusu beslenir.

Ramazan Bayramı’nın, ülkemize huzur ve barış getirmesini Dünyanın her bölgesinde şiddetin sona erdirilmesini ülkemizde özgürce ve insanca yaşayabilme koşullarının yaratılmasını istemekteyiz.

Birleşik Kamu-İş olarak; halkımızı ayrıştıran ülkemizi savaşın eşiğine getiren, kan ve göz yaşını egemen kılanlara karşı; gülümseyen yüzler, huzur, hoşgörü ve mutlu yarınlar için birleşen eller yaratmayı arzulamaktayız.  Bu vesileyle sevginin, kardeşliğin, emeğin ve alın terinin karşılık bulduğu eşitliğin ve hukukun üstün olduğu barışın yeşerdiği topraklarda yaşama arzusuyla tüm emekçilerin bayramını kutlarız. 

BİRLEŞİK KAMU-İŞ

MERKEZ YÖNETİM KURULU