İKTİDARIN ZAM KASIRGASINA ARTIK YETER DİYORUZ

İKTİDARIN ZAM KASIRGASINA ARTIK YETER DİYORUZ


Ülkemizdeki, ekonomik veriler her geçen gün daha da kötüye gitmektedir. Enflasyon hızla artmakta, ekonomik kriz derinleşmektedir. Kamu emekçileri ve işçiler, ekonomik krizi yaşamın her alanında yakıcı bir şekilde hissetmektedir.

Ülkedeki dolar, euro ve altın yükselmeye devam etmektedir. Bugün itibariyle USD 9,72 TL, EURO 11,28 TL, 1 gram altın 570 TL, çeyrek altın 934 TL, benzin 8,55 TL, motorin 8,29 TL’ye yükselmekte ve daha da kötüsü fiyatların nerede duracağı belli değildir. Ekonominin kötü gidişatı durdurulamamakta ve bu şekilde ilerlemesi durumunda maalesef ülke ekonomisi uçuruma sürüklenecektir.

AKP iktidarı, ülkedeki ekonominin kötüye gidişinin faturasını kamu emekçilerine ve yurttaşlara borç, zam, faiz ve enflasyon olarak yansıtmaktadır. Kamu emekçileri ve emekçiler, işsizliğe ve açlığa sürüklenmektedir. Yoksullar daha yoksul; zenginler daha zengin olmaktadır. Hükümetin oluşturduğu bütçe ve cari açığın bedeli de milyonlarca emekçiye KDV ve ÖTV olarak dönmekte ve çarşıda pazarda kendini göstermektedir.

AKP iktidarı, ekonomiyi yönetememekte ve ülkeyi ekonomik kriz sarmalına sürüklediğini artık günlük olarak gıdaya gelen zamlar acı şekilde göstermektedir.

Her geçen gün zam üstüne zam yiyen sıvı yağ fiyatları da yeni zamla beraber değişmiştir. 5 litrelik ayçiçek yağı fiyatı 100 TL'nin üzerine çıkarken, Tarım Kredi Kooperatiflerinde 5 litrelik yağ fiyatı 84,90 TL’ye satılmakta ancak 1 adetle sınırlanmıştır.

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu olarak  kamu emekçilerini ve yurttaşları açlığa, sefalete mahkûm eden enflasyon oranını ve zamları kabul etmiyoruz. 

BİRLEŞİK KAMU-İŞ

MERKEZ YÖNETİM KURULU