İTFAİYE EMEKÇİLERİNE GEÇMİŞ OLSUN

İTFAİYE EMEKÇİLERİNE GEÇMİŞ OLSUN

İstanbul Tuzlada kimya fabrikasında çıkan yangında itfaiye emekçisi 2 üyemiz ağır yaralanmış ve 7 yurttaşımız dumandan etkilenmiştir.

Yaşanan patlama sonucu ağır yaralanan itfaiye erlerinden Turgut Reis İstasyonu personeli Nebi Polat  yoğun bakıma alınmış, Pendik personeli Yusuf Tüysüz’de hafif yaralı olarak ayakta tedavisi yapıldıktan sonra taburcu edilmiştir.

İstanbul Tuzla’da bulunan Orhanlı Organize Sanayi Bölgesi’nde Ema Kimya Kimya Sistemleri-Huntsmann’a ait fabrikada çıkan yangın erken uyarı sisteminin bulunmaması nedeniyle büyümüştür.

Ülkemizde binlerce atölye, işyeri ve sanayi kuruluşu erken uyarı sistemi olmaması ve gerekli tedbirlerin alınmaması nedeniyle tehdit oluşturmaktadır.

Son zamanlarda fabrika yangınlarının artmasının nedeni araştırılmalıdır. Emekçilerin çalışma koşulları acilen güvenli hale getirilmelidir. Fabrikalarda ve sanayi kuruluşlarındaki iş sağlığı ve iş güvenliği sorunu çözülmelidir.

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu olarak; İtfaiye emekçilerine ve yaralı vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz, tedbir ve denetimden yoksun sanayi kuruluşlarının ve fabrikaların acilen incelenmesini talep ediyoruz. 

BİRLEŞİK KAMU-İŞ

MERKEZ YÖNETİM KURULU