İSTANBUL'DAKİ PATLAMA ALANINA KARANFİL BIRAKTIK

İSTANBUL'DAKİ PATLAMA ALANINA KARANFİL BIRAKTIK

Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş İstanbul'da meydana gelen patlama alanına karanfil bırakarak sorumluların istifasını istedi.
Birleşik Kamu-İş Genel Başkanı Hasan Kütük, Eğitim-İş Genel Başkanı Mehmet Balık bağlı sendikaların üyeleri ile birlikte İstanbul Beşiktaş'ta 38 vatandaşımızın öldüğü patlama alanına Karanfil bırakarak basın açıklaması yaptı.

BABALAR, ANNELER EVLATLARINI TOPRAĞA VERMEK DURUMUNDA KALIYOR

Birleşik Kamu-İş Genel Başkanı Kütük, "Patlama nedeniyle yüreğimiz yandı. Ülkemizin birçok evinde çığlıklar yükseldi. Bütün ölümler acıdır, ama evlat acısı farklıdır. Evladını kaybetmiş bir insan için yaşam anlamsızlaşır. Bu evlatlarımızın evlerinde de feryatlar yükseliyor. Bu acıyı hissediyoruz, canımızdan can gitti. Bu çocukları yaşamlarının en güzel zamanlarında malesef toprağa vermek zorunda kalıyoruz. Çağdaş toplumlarda evlatlar, babalarını toprağa verir, ancak ülkemizde babalar, anneler, evlatları; toprağa vermek durumunda kalıyor" dedi.

"ÇAĞDAŞ DEMOKRASİLERDE İSTİFA MEKANİZMASI İŞLER"

Ülkeyi 14 yıldır yöneten iktidara seslenen Kütük, "Tüm yetki, karar ve güç elinizdedir. Ölümler olduktan sonra başsağlığı dilemek yetmiyor. İstihbarat birimleri elinizin altında, bu birimlerle bu insanların ölümünü durduracak önlemleri almak zorundasınız. Ülkedeki yurttaşların can güvenliğini sağlamak iktidar olmanın, hükümet olmanın görevidir. Eğer bu görevi yapamıyorsanız. Çağdaş demokrasilerde işleyen istifa mekanizmasını işletin" şeklinde konuştu.
Kütük, Beşiktaş’ta meydana gelen hain terör saldırısını lanetleyerek, sözlerini şöyle tamamladı:
"Burada yitirdiğimiz evlatlarımıza, şehitlerimize rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, ailelerine ve ulusumuza başısağlığı diliyoruz." 

Görüntüleri İzlemik İçin Tıklayın