İSTANBUL'U SEL DEĞİL ALTYAPI FELAKETİ VURDU

İSTANBUL'U SEL DEĞİL ALTYAPI FELAKETİ VURDU

İstanbul’da yaklaşık 1 saat süren şiddetli yağmur hayatı felç etti. Sel sularının kapattığı yollarda insanlar mahsur kaldı ve birçok insanımızda ölümden döndü. Yağmur nedeniyle kentte çok sayıda yol kapandı, Üsküdar'da deniz ile kara birleşti.

Bu felaketin sorumlusu İstanbul'u 23 yıldır yönetin AKP iktidarıdır.  Felaketten hemen sonra açıklama yapan yetkililer, suçu yine doğaya yıktılar.  Oysa yıllardır İstanbul'u ranta peşkeş çeken, plansız şehirleşmeye izin veren, sosyal belediyeciliğin gereğini yerine getirmeyerek dere yatağında ve heyelan bölgelerinde ki yapıları kamulaştırmayan,  o insanları sağlıklı konutlara kavuşturmayan, su havzalarında yapılaşmaya izin veren, yandaşlara yaptırılan kontrolsüz altyapılar,  sel baskınlarına hatta olası büyük depreme karşı hiç bir önlem almayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve AKP iktidarıdır.

İstanbul'da sel felaketine, AKP'li belediyenin ve siyasi iktidarın, yeşile, doğaya olan düşmanlıkları, ranta olan sevdaları neden olmuştur.  Bu felaketten zarar gören tüm halkımıza geçmiş olsun diyoruz ve felaketin neden olduğu yaraların derhal sarılmasını istiyoruz.

BİRLEŞİK KAMU-İŞ

MERKEZ YÖNETİM KURULU