İSTANBUL ATATÜRK HAVALİMANI’DAKİ TERÖR SALDIRISINI LANETLİYORUZ

İSTANBUL ATATÜRK HAVALİMANI’DAKİ TERÖR SALDIRISINI LANETLİYORUZ

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda gerçekleşen ve 36 kişinin hayatını kaybettiği, 147 kişinin de yaralanmasına neden olan terör saldırısını nefretle ve şiddetle lanetliyoruz.

Ülkemizde kaos ve istikrarsızlık her geçen gün artmaktadır. Ülkemizde; bombalar, ölümler, huzursuzluk ve korku egemen olmuştur. Türkiye Cumhuriyeti, şiddetle istikrarsızlaştırılmaktadır.  Türkiye Cumhuriyeti’nin vatandaşlarının artık hiçbir can güvenliği kalmamıştır.  Bombalı terörün ardından parçalanmış bedenler ve parçalanmış aileler kalmaktadır. 

İstanbul Atatürk Havalimanı gibi aramaların üst noktada olduğu bir yerde bombaların patlaması düşündürücüdür. İnsanların kemerlerine, saç tokasına ve cüzdanlarına kadar arandığı hava limanında üç canlı bombanın elini kolunu sallayarak ve otomatik silahla terör olayını gerçekleştirmesi kaygı vericidir. 

14 yıldır ülkeyi  yöneten AKP iktidarı ve saray, iç- dış barışımızı bozmuştur.  Siyasal iktidar ülkenin barışını, birliğini, kardeşliğini emperyalizme tercih etmiştir.  Türkiye’yi sonu olmayan bir karanlığa sürüklemek amacıyla var gücüyle hareket etmektedir. Ülkemizde meydana gelen bombalı, kanlı eylemlerin failleri bir türlü ortaya çıkarılmak istenmemektedir. Ortaya çıkarılmayan her bombalı saldırının ardında yeni ve daha büyük bombalı saldırılar yaşanmaktadır.

AB-D emperyalistlerinin BOP projesi uğruna ülkemizi kan gölüne çevirmesine iktidarda olduğu 14 yıldır işbirlikçilik yapan AKP iktidarı bu olayın da birinci derecede sorumlusudur. Bu terör olayı ortaçağcı gericilere, teröristlere sınırlarımızı açan ve onları besleyen AKP iktidarının eseridir. 

Bu yaşanan olay bir kez daha göstermiştir ki, AB-D emperyalistleri; işbirlikçileri ve taşeronları eliyle, ülkemizi hızlı bir şekilde kaosa sürüklenmektedir.  Ülkemiz, Ortadoğu bataklığına sürüklenmekte ve Suriyeleştirilmek istenmektedir.

Artık yeter diyoruz;

Suruç’tan Ankara’ya Ankara’dan İstanbul Atatürk Havalimanı’ndaki terör saldırıları sonrasında hep aynı açıklamaları dinliyoruz.  Bu bombalı saldırılar gerçekleşirken ülkenin hükümeti, İçişleri Bakanı, istihbaratı, emniyeti neredeydi. İstikrar için ülkeyi yönetenler, ülkeyi yönetemez duruma getirmiştir. AKP hükümetinin biran önce hesap vermesi gerekir. 

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu olarak; terör insanlık suçudur diyor ve ülkenin bütünlüğünü ve birliğini bozan her türlü terörü bir kez daha lanetliyoruz. Bu kanlı saldırılarda hayatın kaybeden yurttaşlara rahmet, acılı ailelerine ve tüm ulusumuza başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz.

BİRLEŞİK KAMU-İŞ

MERKEZ YÖNETİM KURULU