KADIN CİNAYETLERİ VE ÖZGECAN İÇİN İMZA KAMPANYASI

KADIN CİNAYETLERİ VE ÖZGECAN İÇİN İMZA KAMPANYASI

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonumuz, Özgecan Aslan’a tecavüz edip vahşice katledenlere en ağır cezai yaptırım için çalışma yürütüyor.  Konfederasyonumuz, kadın cinayetlerinin durdurulması için imza kampanyası başlatarak, “Devletin koruyucu ve önleyici tedbirler alması”na destek için imza kampanyasının büyütülme çağrısı yapıyor.

Birleşik Kamu İşgörenleri Sendikaları Konfederasyonu (Birleşik Kamu-İş) ve bağlı sendikalar 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ne yönelik yürüttüğü etkinlikler çerçevesinde kadınların sorunlarını bir imza kampanyasıyla TBMM gündemine taşıyacak. Birleşik Kamu-İş Konfederasyonumuzun yaptığı çağrıda konfederasyonumuza bağlı sendikaların imza kampanyasına destek olup gerekli örgütsel çalışmaların yürütülmesini ve en geç 2 Mart 2015 tarihine kadar konfederasyonumuz tarafına iletilmesi isteniyor.

Birleşik Kamu-İş’in, yürüttüğü imza kampanyası kadın cinayetleri, kadına yönelik şiddet ve çocuk gelinlerin önlenmesi kapsamında yürütülecek. Toplanan imzalar TBMM’ye iletilecek bu şekilde kadınların sorunları çözüm bulunmaya çalışılacak.

İmza kampanyası yazısı

İmza kampanyası için burayı tıklayın