KADIN CİNAYETLERİNİN ÖNLENMESİ İÇİN BAŞLATTIĞIMIZ İMZA KAMPANYASINA TOPLUMSAL DESTEK BÜYÜK OLDU.

KADIN CİNAYETLERİNİN ÖNLENMESİ İÇİN BAŞLATTIĞIMIZ İMZA KAMPANYASINA TOPLUMSAL DESTEK BÜYÜK OLDU.

Konfederasyonumuzun, "Kadına Yönelik Şiddet ve Cinayetlerin Önlenmesi İçin Koruyucu ve Önleyici Tedbirlerin Alınması" için başlattığı imza kampanyası yurt genelelinde halkımızdan büyük ilgi görüyor.

Ankara İl Temsilciliğimizin, 26 Şubat'ta Ankara’da Güvenpark ve Sakarya Caddesi’nde kurduğu stantlarla imza kampanyasını başlattı. İmza kampanyasına, Konfederasyonumuz Genel Başkanı Hasan Kütük, Genel Sekreter Mücahit Dede, Tüm Yerel-Sen Genel Başkanı Doğan Koç ve MYK üyeleri, Büro İş MYK üyeleri vAnkara İl Temsilcilik Başkanı Ayşe Bilgi ve Sendikalarımızın Şube Başkanları ve yöneticileri katılarak ilk imzaları attılar. 

İzmir İl Temsilciğimiz'de 26 Şubat'ta Konak, Karşıyaka, Tepecik SSK'da kurduğu stantlar ile imza kampanyasının stardını verdi. İmza kampanyasına Konfederasyonumuz Eğitim ve Basın Yayın Sekreteri Semra Pektopal, İzmir İl Temsilcilik Başkanı Tamer Yiğit Güler, Tüm Yerel-Sen İzmir 1 Nolu Şube Başkanı Dr. Hakan Kıran ve Şube Yöneticileri, Eğitim İş 3 Nolu Şube Yöneticileri ve Birleşik Kamu İş Kadın Komitesi üyeleri katılarak destek verdiler.

Kadına yönelik şiddet, cinayet, çocuk gelinler vb. konularda toplumsal duyarlılık oluşturmak için harekete geçen konfederasyonumuz, siyasi iktidarın bu cinayetlerinin önlenmesi, koruyucu ve önleyici tedbirleri bir an önce alması için,  topladığı imzaları 11 Mart Cuma günü, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na iletecek.