KANLI ELLERİNİZİ MASUM HALKIMIZIN ÜZERİNDEN ÇEKİN!

KANLI ELLERİNİZİ MASUM HALKIMIZIN ÜZERİNDEN ÇEKİN!

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde, Kobani’ye geçmek üzere dün İstanbul’dan Urfa’nın Suruç ilçesine gelen Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF) üyesi 300 gencin konakladığı, Amara Kültür Merkezi’nde bugün saat 11.45 sıralarında, patlama meydana geldi. Patlamanın basın açıklaması sırasında gerçekleştiği öğrenildi. Yetkililer ve görgü tanıkları canlı bomba ihtimali üzerinde duruyor.

Patlamada ilk belirlemelere göre en az 25 kişi hayatını kaybetti, 100'ün üzerinde yaralı var. Bazı kişiler ise patlamanın şiddetinden geçici sağırlık yaşadı. Patlamanın şiddeti ile çevre binaların camları da kırıldı.  İlçe devlet hastanesi yaralılarla dolup taştı.

Patlamayı IŞİD terör örgütünün yapma olasılığı konuşuluyor. Bu ve buna benzer tüm terör olaylarının birinci suçlusu ABD’nin emrinde olan, onlara hizmette kusur etmeyen çevrelerdir.  Çünkü IŞİD adlı gözü dönmüş sapıklar topluluğunun arkasında, ABD emperyalistleri var.

Suruç’ta yaşanan bu terör saldırısını şiddetle kınıyoruz. Birleşik Kamu İş olarak, bu olayın takipçisi olacağımızı tüm kamuoyuna duyuruyoruz. Hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı, yaralılara da geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

 BİRLEŞİK KAMU İŞ

MERKEZ YÖNETİM KURULU