KARAMAN İL TEMSİLCİMİZ VE EĞİTİM İŞ TEMSİLCİLİK BAŞKANIMIZ İSA ÇETİN'E SAHİP ÇIKTIK!

KARAMAN İL TEMSİLCİMİZ VE EĞİTİM İŞ TEMSİLCİLİK BAŞKANIMIZ İSA ÇETİN'E SAHİP ÇIKTIK!

Karaman’da Ensar Vakfı ve Karaman Anadolu İmam Hatip ve İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği’ne (KAİMDER) yakın kişilerin kiraladığı evlerde kalan 9 ve 10 yaşlarındaki 45 öğrencinin öğretmenleri tarafından cinsel istismara maruz kalması üzerine, konu ile ilgili Demokratik Kitle örgütleri ile birlikte açıklama yapan Birleşik Kamu İş Karaman Temsilcimiz ve Eğitim İş Temsilcilik Başkanımız İsa Çetin'in kurulan bir kumpas ile linç edilmek istenmesi üzerine, İsa Çetin'e destek ve çocukların cinsel istismarını yerinde protesto etmek amacıyla, Konfederasyonumuz Genel Örgütlenme Sekreteri Barış DÜDÜ, Genel Eğitim ve Basın Yayın Sekreteri Semra PEKTOPAL, İsa Çetin'e destek ziyaretinde bulundu.

Konfederasyon Yöneticilerimiz Karaman'da bir dizi çalışmalar yürüttü. Sabah düzenlenen dayanışma toplantısına; ADD Şube başkanı ÜLKAN Şanlıtürk, ÇYDD Şube Başkanı Şuayip Konukseven, KARKEV Şube Başkanı Şahin Yıldız, Yeşildereliler Şube Başkanı Ramazan Eryigit, Tüm Yerel Sen Temsilcilik Başkanı Bekir Selvi, CHP İl Başkan Yrd. Hasan Ehliz, CHP eski Belediye Başkanı Yaşar Evcan ve Eğitim İş ve Tüm Yerel-Sen üyeleri katıldılar.  

Genel Örgütlenme Sekreterimiz Barış DÜDÜ, yaptığı konuşmasında özetle; ""İsa Çetin başkanımız yanlız değildir. Birleşik Kamu İş tüm bileşenleri ile başkanımızın yanındadır. Komplolarınız, tuzaklarınız bizi doğruyu söylemekten ve doğru bildiğimiz yolumuzdan asla döndüremeyecektir. Şahıslar hakkında muhakkak gereği hukuk yoluyla yapılacaktır." dedi. Sözlerine "Cemaat ve tarikatların vakıf ve benzeri kılıflar altında açtıkları bu kontrol dışı evler derhal kapatılmalıdır. AKP iktidarı yandaş mantığıyla göz yumduğu bu evlerde yaşanan ve bundan sonrada yaşanabilecek her türlü olumsuzluğun baş sorumlusudur. Ancak görüyoruz ki Aileden sorumlu bakan çocuklarımızın uğradığı cinsel istismar sonrası derhal sorumlulardan ve ihmali olanlardan hesap sorması, ilgili vakıf ve derneğin tüm faaliyetlerini derhal durdurması gerekirken " bir kere olmuş " şeklindeki ciddiyetten ve sorumluluktan uzak açıklaması bizleri bir kez daha şaşkınlığa uğratmışve öfkelendirmiştir. Konfederasyonumuz Bakan Sema RAMAZANOĞLU hakkında da suç duyurusunda bulunmuştur. Birleşik Kamu-İş olarak yaşanan bu elim olayı bir kez daha protesto ediyor, sorumlular hak ettikleri cezaları alana kadar konunun yakın takipçisi olacağımızın bilinmesini istiyoruz. " diyerek devam eden DÜDÜ " AKP iktidarını çocuklarımızın güvenle barınacağı devlet yurtlarını bir an önce yapmaya davet ediyorum. " çağrısı ile sözlerini sonlandırdı. Etkinliğe katılan kitle örgütlerinin başkanları da sırasıyla söz alıp, yaşanan cinsel taciz olayını protesto etti ve bu olayın takipçisi olan İsa Çetin'in de yanında olduklarını söylediler.