Kılıçdaroğlu’na Saldırıyı Kınıyoruz…

Kılıçdaroğlu’na Saldırıyı Kınıyoruz…

Bugün meclis koridorlarında CHP  Genel Başkanı  Sayın Kılıçdaroğlu’na fiili bir saldırı gerçekleştirilmiştir. Sayın Kılıçdaroğlu’na geçmiş olsun diyor saldırıyı yapanları kınıyoruz. Bir an önce olayın aydınlatılmasını gerçek suçluların ortaya çıkarılmasını bekliyoruz.

Bizler biliyoruz ki saldırgan, özellikle son 10 yılda nefret dilini siyaset dili olarak kullanan, toplumu kutuplaştıran, farklı düşüneni ötekileştiren, kendi dışındaki herkesi vatan haini ilan eden, otoriter, baskıcı, hukuk tanımaz bir iktidarın yarattığı iklimden cesaret almaktadır.

Mecliste milletvekili sıralarında oturan zaman zaman mahalle kabadayısı ile şehir eşkıyası gibi davranan, muhalefet milletvekillerine tekme yumruk saldıran milletvekilleri de bu saldırının özendirenleri olduklarının bilincinde olmalı kendi vicdanlarında bir değerlendirme yapmalıdırlar.

Bu saldırının gerçek faillerin bulunmaması halinde, Türkiye’nin iki önemli seçim sürecine girdiği bu zaman diliminde daha tehlikeli provokasyonlara açık hale geleceğinin endişesini taşımaktayız.

BİRLEŞİK KAMU İŞ