KONFEDERASYON OLARAK, YÖNETİM KURULU ÜYEMİZE SAHİP ÇIKTIK!

KONFEDERASYON OLARAK, YÖNETİM KURULU ÜYEMİZE SAHİP ÇIKTIK!

Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş, “Baskılar Ve Sürgünler Bizi Yıldıramaz” diyerek,  Konfederasyonumuz Genel Örgütlenme Sekreteri Barış Düdü’nün sürgün edilmesini protesto etti. 

Keyfi sürgünlere karşı Konak Milli Eğitim Müdürlüğü önünde toplanan Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu kitlesi, Düdü’nün Gaziemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Çiğli Atatürk Organize Sanayi Bölgesi Mesleki Eğitim Merkezi’ne sürülmesini kabul etmeyeceklerini haykırarak, sık sık  “Baskılar, Sürgünler Bizi Yıldıramaz!”, “Hak, Hukuk, Adalet, Ne Ala Memleket!” şeklinde slogan atıp basın açıklaması yaptı.

Basın açıklamasına Birleşik Kamu-İş Genel Başkanı Hasan Kütük, Genel Sekreter Mücahit Dede, Genel Mali Sekreter Ali Taştan, Genel Örgütlenme Sekreteri Barış Düdü, Genel Eğitim Basın Yayın Sekreteri Semra Pektopal, Eğitim İş Genel Sekreteri Mehmet Altıntop, Büro İş Genel Sekreteri Hasan Şenkaya, Konfederasyonumuzun İzmir İl Temsilcimiz ile birlikte sendikalarımızın İzmir Şube yöneticileri de katıldı.

“EN HAFİF İFADESİYLE SÜRGÜN VE YARGISIZ İNFAZDIR”

Grup adına basın açıklaması yapan Konfederasyonumuz Genel Başkanı Hasan Kütük, “Mesai saatleri ve okul dışında yaşamış olduğu bir olay nedeni ile  MYK üyemiz Barış Düdü,  savunması dahi alınmadan  adeta sürgün niteliğinde  bir uygulamaya maruz bırakılmıştır. Olayın daha vahim olan boyutu ise görevden ayrılma yazısı imzalattırıldıktan sonra kendisinden savunma istenmiştir. Bu uygulama en hafif ifadesi ile sürgün ve yargısız infazdır. Bırakın gelişmiş toplumları, hukukun küçük bir parçasının olduğu bir ülkede ifadesine başvurulmadan ve savunması alınmadan böyle bir atamanın yapılması kabul edilemez” dedi.

“VİCDAN SAHİBİ YARGIÇLAR MAĞDURİYETİ GİDERECEKTİR”

İzmir Valiliğinin ve Konak Milli Eğitim Müdürlüğünün keyfi uygulamasına dikkat çeken Kütük,  “Bu keyfi uygulamanın mağduriyetinin  vicdan sahibi yargıçlar tarafından giderileceğine inanıyoruz.  Bu vesileyle Konfederasyon olarak baskıların sürgünlerin ve tehditlerin bizim inanmış olduğumuz Emek, Demokrasi, Bağımsızlık ve Cumhuriyet mücadelesinden alıkoyamayacağının bilinmesini istiyoruz” ifadelerini kullandı.