KONFEDERASYONUMUZ 1.MECLİS ÖNÜNDE 3 DEVRİM YASALARINI HATIRLATTI

KONFEDERASYONUMUZ 1.MECLİS ÖNÜNDE 3 DEVRİM YASALARINI HATIRLATTI

Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş, 3 Mart Devrim Yasalarının yıl dönümünde Ulus 1. Meclis önünde 3 Devrim Yasasını 94.yılına ilişkin basın açıklaması yaparak devrim yasalarının önemini hatırlattı.

Laik Türkiye’nin Temeli 3 Mart devrim yasalarıdır” diyen Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş ve bağlı sendikalar,  “Devrim Yasaları Birlikte Yaşamdır” pankartı açarak “Türkiye Laiktir, Laik Kalacak” sloganları atarak 1.Meclis önünde açıklama yaptı.  Birleşik Kamu-İş üyeleri Atatürk’ün NUTUK kitabında yer alan 3 Devrim Yasaları hakkında bölümler okuyarak devrim yasalarının vazgeçilmez olduğunu vurguladı.

Eylemde Birleşik Kamu-İş Genel Başkanı Mehmet Balık, Genel Sekreteri Mücahit Dede, Genel Mali Sekreteri Ali Taştan, Genel Özlük Hukuk ve TİS Sekreteri Mehmet Yeşildağ ve Dış İlişkiler ve Ar-Ge Sekreteri Doğan Altun hazır bulundu.  Ayrıca Konfederasyonumuza bağlı Eğitim-İş Genel Başkanı Orhan Yıldırım, Tüm Yerel-Sen Genel Başkanı Hakan Kıran, Genel Sağlık-İş Genel Başkanı Zekiye Bacaksız, Ulaşım-İş Genel Başkanı Adem Çalışkan, Tapu Çevre Yol-İş Genel Başkanı Güven Nazmi Demiralp ve bağlı sendikaların Merkez Yöneticileri ile Şube Başkanları ve üyeler katıldılar.

Üyelerimiz adına Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş Genel Başkanı Mehmet Balık, 3 Mart 1924 tarihinde çıkarılan üç devrim yasasının 94.yıldönümünün kutlandığını vurgulayarak, “TBMM’de kabul edilen üç devrim yasası ile Türkiye Cumhuriyeti’ni diğer İslam devletlerinde ayıran en önemli kimliği olan laikliğin temeli atılmıştır ”dedi.

Açıklamanın Tamamı Okumak İçin Tıklayın: