KONFEDERASYONUMUZ BAŞKANLAR KURULU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

KONFEDERASYONUMUZ BAŞKANLAR KURULU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş’in 8 Nisan 2017 tarihli Başkanlar Kurulu toplantısı yapıldı.

Başkanlar Kurulu; Konfederasyon Genel Başkanı Hasan Kütük Başkanlığında, MYK Üyeleri Mücahit Dede, Barış Düdü, Semra Pektopal, Engin Çoğal,  Genel Sağlık-İş Genel Başkanı Zekiye Bacaksız,  Eğitim-İş Genel Sekreteri Şükrü Balun, Eğitim-İş Genel Örgütlenme Sekreteri Ahmet Güngör hazır bulundukları Başkanlar Kurulu toplantısında daha önce belirtilen gündem maddeleriyle başlandı.

Konfederasyonumuz  Genel Başkanı Hasan Kütük’ün açılış konuşmasının ardından daha önceden belirtilen gündem maddeleri tartışıldı.

Başkanları Kurulu’nun gündem maddeleri üzerinden, sendika başkanları ve sendika MYK üyeleri düşünce ve taleplerini dile getirdiler.

“Başkanlar Kurulu”nda; Konfederasyon yöneticileri ile sendika başkanları ve MYK üyeleri ülkemizin içerisindeki siyasal, ekonomik süreç, sözde Toplu Görüşme Süreci,  1 Mayıs Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü, 16 Nisan’da yapılacak referandum sürecine ilişkin konular tartışıldı.

Gündemdeki maddelerin görüleşmesinden sonra “Başkanlar Kurulu” sona ererek sorunlara birlikte çözüm bulunması, örgütlü olarak hareket edilmesi konusunda fikir birliğine varıldı.

Birleşik Kamu-İş 8 Nisan2017 tarihli Başkanlar Kurulu toplantısının sonuç bildirgesi daha sonra açıklanacak.