KONFEDERASYONUMUZ CHP ANKARA İL ÖRGÜTÜNÜ’NÜN ETKİNLİĞİNE KATILDI

KONFEDERASYONUMUZ CHP ANKARA İL ÖRGÜTÜNÜ’NÜN ETKİNLİĞİNE KATILDI

Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş ve bağlı sendikalarımız CHP Ankara İl Başkanlığının düzenlediği  “Birlik, Mücadele ve Dayanışma Kahvaltısı”na katıldı.

Vedat Dolokay Kokteyl Salonu’nda düzenlenen etkinliğe Genel Başkanımız Hasan Kütük, MYK üyemiz Mücahit Dede, bağlı sendikaların genel başkanları ve MYK üyeleri ile şube başkan ve yöneticileri katıldı. Kahvaltıya, CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl,  CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, CHP Ankara İl Başkanı Adnan Keskin, Ankara İl Başkan Yardımcısı Hasan Yağız hazır bulundu.

“YAŞAMIN HER ALANINDA YOLDAŞÇA VAR OLMAYA HAZIRIZ”

“Ülkemiz, emeğimiz ve geleceğimiz adına en fazla ihtiyaç duyduğumuz bir dönemde bu organizasyonu yapanlara ve ortak mücadeleyi örme amacıyla burada bulanan emek örgütlerine teşekkür ediyorum” diyerek sözlerine başlayan Genel Başkanımız Hasan Kütük, “Ülkemiz ve demokrasimiz adına buradaki sorunu herkes biliyor.  Hiçbirimiz bu kadar güçlü saldırılar karşısında tek başına direnebilecek güce sahip değiliz.  Adımız emek ya da demokratik kitle örgütü olabilir. Ortak paydamız bu ülkenin üniter yapısı, laik demokratik cumhuriyetin kazanımlarıdır. Birlikte ortak bir cephe oluşturmak istiyoruz diyenlerle her konuda bir araya gelebiliriz.  Seçim zamanı değil, geçim zamanı değil.  Yaşamın her alanında yoldaşça var olmaya hazırız” dedi.

23 NİSAN RESEPSİYONUNA HERKESİ DAVET EDİYORUM”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba da,  partisinin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayarmı kutlamaları kapsamında TBMM'de resepsiyon düzenlenmeyecek olmasını da eleştirerek, CHP olarak kutlamalar kapsamında TBMM'de resepsiyon verme kararı aldıklarını hatırlattı.

TBMM'de 23 Nisan günü önce Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında sadece çocukların katılımıyla grup toplantısı sonra da resepsiyon yapacaklarını anlatan Ağbaba, "Meclis Başkanı, bunu yasaklamaya çalışıyor, tüm engellemelere rağmen gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı.  Ağbaba, tüm katılımcıların ailelerini ve çocuklarını resepsiyona davet etti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, emek örgütleriyle ve demokratik kitle örgütleriyle daha sık bir araya gelmek istedikleri ifade ederek, ortak mücadele yürütmek istediklerini belirte.