KONFEDERASYONUMUZ DENİZ BAYKAL'I HASTANEDE ZİYARET ETTİ

KONFEDERASYONUMUZ DENİZ BAYKAL'I HASTANEDE ZİYARET ETTİ

Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş,  İbn-i Sina Hastanesinde tedavi gören CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal'ı ziyaret etti.

Ankara Üniversitesi İbn-i Sina Hastanesinde 6 gündür tedavi gören CHP eski Genel Başkanı ve CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın ziyaretine Birleşik Kamu-İş Genel Başkanı Hasan Kütük, Genel Sekreterimiz Mücahit Dede, Genel Mali Sekreteri Ali Taştan, Genel Örgütlenme Sekreteri Barış Düdü, Genel Özlük Hukuk ve TİS Sekreteri Engin Çoğal,  Genel Sağlık-İş Genel Başkanı Zekiye Bacaksız, Büro-İş Genel Başkanı Haydar Şahindokuyucu, Tüm Yerel Sen Genel Başkanı Hakan Kıran,  Eğitim-İş Genel Sekreteri Ebru Sungar, bağlı sendikaların MYK üyeleri katıldılar.

Ziyaretin ardından basın mensuplarına açıklamalardan bulunan Genel Başkanımız Hasan Kütük, “Sayın Deniz Baykal’ı, arkadaşlarını ve ailesini ziyaret için geldik.  Ailesinin ve arkadaşlarının da bizlere verdiği bilgi, tedavisinin devam ettiğini ve doktor kontrollünde olduğu söylenerek biraz daha iyileştiği yönünde olduğudur” dedi.

Türk Siyasetinde Deniz Baykal’ın söylemlerinin ve etkisinin ağırlığının bulunduğunu belirten Kütük, sözlerini şöyle tamamladı:

“Baykal, sözleri ve söylemleri dinlenen bir siyasetçidir. CHP Genel Başkanı olduğu dönemde parlamenter sistemde 1 Mart 2003 tezkeresiyle de parlamenter sisteme önem  vererek ülkenin saygınlığında önemli bir sınavın başarılı bir şekilde  geçmesine önderlik etmiştir.  Sayın Baykal, güçlü direngen duruşu ve mücadelesiyle bu sıkıntılı süreci de atlatacak yine toplumun arasında ve bizim aramızda yer alacaktır.” 

Görüntüler İçin Tıklayın