KONFEDERASYONUMUZ EĞİTİM-İŞ BALIKESİR ŞUBESİ’NİN  DAYANIŞMA GECESİNE KATILDI   

KONFEDERASYONUMUZ EĞİTİM-İŞ BALIKESİR ŞUBESİ’NİN  DAYANIŞMA GECESİNE KATILDI   

Eğitim-İş Balıkesir Şubesi’nin düzenlediği dayanışma gecesine Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş Genel Başkanı Hasan Kütük, Genel Örgütlenme Sekreteri Barış Düdü, Genel Eğitim ve Basın-Yayın Sekreteri Semra Pektopal, Eğitim-İş Genel Eğitim Sekreteri Şaban Özdemir, Büro-İş Genel Eğitim Sekreteri Zeyver Baştoklu, CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, kardeş sendikaların yönetim kurulları, Eğitim İş’in diğer illerden katılan Şube Başkanları ve üyeler katıldı.

Tüm katılımcıların coşkulu şekilde İzmir Marşı’nı söylemesi ile Dayanışma gecesi başladı. Daha sonra emekli olan üyeler ile Eğitim-İş’e destek verenlere Şube Başkanı Yakup Tekin Efe, Eğitim İş Genel Eğitim Sekreteri Şaban Özdemir ve Genel Başkanımız Hasan Kütük  teşekkür plaketi verdi. Dayanışma gecesinde “Cumhuriyet değil, AKP Yıkılacak”, “Mustafa Kemal’in Askerleriyiz” sloganları atılırken, hep birlikte İzmir Marşı söylendi.

Açılış konuşmasını yapan Eğitim-İş Balıkesir Şube Başkanı Yakup Tekin Efe, “Kurtuluş Savaşını verenleri, bu uğurda şehit olanları ve ömrünü cephelerde geçirenleri unutmayacaklarını belirterek,  “evet”çilere karşı hayır oyu vereceklerini, Atatürk’ün padişah olma şansı varken, halka Cumhuriyeti ve demokrasiye verdiği için “HAYIR” oyu vereceklerini söyledi.

Gecede Birleşik Kamu-İş Genel Başkanı Hasan Kütük yaptığı konuşmada “kötü günler yaşandığını ve bu yüzden de bir şeyler yapmak gerekiyor, bu ülkeyi ve Cumhuriyeti emanet edenlere, borcumuz var, sadece İzmir’de değil ülkenin tüm dağlarına çiçek açtırmamız gerekiyor” dedi.

CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın ve Eğitim-İş Genel Eğitim Sekreteri Şaban Özdemir’de birer konuşma yaptılar.

Büro İş Sendikamıza yeni katılan üyelerin tanıtılması ve birlikte aile fotoğrafı verilmesini takiben, konuklar, Ceyhun Yıldız ve ekibi tarafından verilen müzik eşliğinde gönüllerince eğlendiler.