KONFEDERASYONUMUZ FINDIK ÜRETİCİLERİNİN ADALET YÜRÜYÜŞÜNDE

KONFEDERASYONUMUZ FINDIK ÜRETİCİLERİNİN ADALET YÜRÜYÜŞÜNDE

Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş, fındık üreticilerinin sorunları için  Ordu’da düzenlenen “Fındık İçin Yürüyoruz” yürüyüşüne destek verdi.

Ordu’dan Giresun’a başlatılan “Fındık İçin Yürüyoruz” yürüyüşüne Konfederasyonumuz Genel Başkanı Hasan Kütük, Genel Sekreteri Mücahit Dede,  Tüm Yerel-Sen Genel Başkanı Hakan Kıran, Tüm Yerel-Sen İzmir 1 Nolu Eğitim Basın-Yayın Sekreteri Özkan Felek, Eğitim-İş Ordu Şube Başkanı Hikmet Pala,MYK yöneticileri ve üyeleri katıldı. Yürüyüşe CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun ile CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP milletvekilleri ve fındık üreticileri de katıldı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi önünden başlayan “Fındık İçin Yürüyoruz” yürüyüşünde, “Emek, ekmek fındık demek” sloganları atıldı. 

“FINDIĞA ADALET DİYORUZ”

Genel Başkanımız Hasan Kütük, siyasal iktidarın fındık politikaları fındık üreticilerini zor durumda bıraktığını belirtti. Üreticinin mağdur olduğunu vurgulayan Kütük, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Fındık ülkemizin en değerli tarım ürünlerinin başında gelmektedir. Türkiye dünyanın en büyük fındık üretici olmasına rağmen üretici hak ettiği emeği alamamaktadır.  Fındık üreticisi de işçisi de sorunlarının çözülmesini beklemektedir. Çünkü üreticileri mağdur durumda fiyatlar üreticinin maliyetinin çok alında kalmaktadır. Fındık üreticiler ürettikleri fındığın karşılığını alamamaktan dertli bizde fındık üreticilerinin adil fiyat talebinin sağlanması ve sorunlarının çözülmesi amacıyla Fındığa Adalet diyoruz.”