KONFEDERASYONUMUZ GENEL SAĞLIK-İŞ SENDİKAMIZINI 8.KURULUŞ YILDÖNÜMÜNDE ATA’NIN HUZURUNDAYDI

KONFEDERASYONUMUZ GENEL SAĞLIK-İŞ SENDİKAMIZINI 8.KURULUŞ YILDÖNÜMÜNDE ATA’NIN HUZURUNDAYDI

Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş, Sendikamız Genel Sağlık-İş’in 8. Kuruluş Yıl Dönümü nedeniyle Anıtkabir’de düzenlenen törene katıldı.

Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş Genel Başkanı Mehmet Balık, Genel Sekreteri  Mücahit Dede, Genel Örgütlenme Sekreteri Hasan Kütük, Dış İlişkiler ve Ar-Ge Sekreteri Doğan Altun, Genel Özlük Hukuk ve TİS Sekreteri Mehmet Yeşildağ, Genel Eğitim Basın Yayın Sekreteri Türkan Başyiğit'in yer aldığı Anıtkabir töreninde Genel Sağlık-İş Genel Başkanı Zekiye Bacaksız ve Merkez Yönetim Kurulu, Merkez Denetleme Kurulu,  Şube Başkan ve yöneticileri ile üyeleri hazır bulundu. Ayrıca Konfederasyonumuz  Birleşik Kamu-İş’e bağlı Eğitim-İş Genel Başkanı Orhan Yıldırım, Tüm Yerel-Sen Genel Başkanı Hakan Kıran, Genel Sekreteri Arap Mucur, bağlı sendikaların Merkez Yöneticileri ile Şube Başkanları törendeki yerini aldılar. 

Genel Sağlık-İş Genel Başkanı Zekiye Bacaksız’ın mozoleye çelenk koymasının ardından saygı duruşunda bulunan heyet, daha sonra Misak’ı Milli Kulesi’ne geçti.

Genel Sağlık-İş Genel Başkanı Zekiye Bacaksız, Anıtkabir Özel Defterine şunları yazdı:

“Ebedi Önderimiz,

Kuruluş ruhunu ilke ve devrimlerinizden alan Genel Sağlık-İş’in 8. Kuruluş Yıldönümünde yüksek huzurunuzdayız.

İstiklal ve Cumhuriyetimizin tehdit altında olduğu karanlık bir dönemde, tarihi sorumluluklarımızın bilincindeyiz.

Sevgili Ata’m,

İlke ve devrimlerinizin ışığında; başlattığınız bilimsel, ulusal, kamucu, halkçı sağlık politikalarının yeniden yaşama geçirilmesi, sosyal adaletin ve çalışma barışının tesis edilmesi için tüm benliğimizle mücadele etmeye and içiyoruz.

Sonsuz minnet, sevgi ve saygılarımızla… “

Heyet, daha sonra 2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün mezarını ziyaret etti.