KONFEDERASYONUMUZ TARIM ORMAN-İŞ’İN GENEL KURULUNA KATILDI

KONFEDERASYONUMUZ TARIM ORMAN-İŞ’İN GENEL KURULUNA KATILDI

Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş’e bağlı Tarım Orman-İş Sendikamız III. Olağan Genel Kurulunu 10 Nisan 2017 tarihinde Ankara’da yaptı.

 Tarım Orman-İş III. Olağan Genel Kurulu Türk İş Konfederasyonu Konferans Salonunda yapıldı.  Yurdun dört bir yanından gelen delegeler, Tarım Orman-İş Merkez Yönetimini, Denetim ve Disiplin Kurullarını belirlemek için oy kullandı.

Genel Kurula Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Hasan Kütük, Genel Sekreteri Mücahit Dede, Genel Eğitim ve Basın Yayın Sekreteri Semra Pektopal, Genel Dış İlişkiler ve AR-GE Sekreteri Mustafa Yılmaz, Ulaşım-İş Genel Başkanı Adem Çalışkan, Tarım Orman-İş Genel Başkanı Şükrü Durmuş ve MYK üyeleri, Konfederasyona bağlı sendikaların ve şubelerin yöneticileri katıldı. 

Genel Kurula çok sayıda yerli ve yabancı konuk katılım sağlamıştır. Per Oloj Sjöö (BWI Başkanı), Jasmin Redzpovic (BWI Genel Sekreter Yardımcısı), Dr. Fabiola Mieres (FSC Uzmanı) ve Vasily Andriev (Ukrayna İnşaat İşçileri Sendikası Genel Başkanı) katılmıştır.

Kongre'ye; Zeynep Altıok Akak (CHP Genel Başkan Yardımcısı), Hasan Yağız (CHP Ankara İl Başkan Yardımcısı), İzzet Çetin (24. Dönem CHP Milletvekili), Doç. Dr. Gökhan Günaydın (23 ve 24. Dönem CHP Milletvekili), Ali Küçükaydın (TMMOB Orman Mühendisleri Odası Genel Başkanı),Ramazan Ağar (Türk İş Genel Mali Sekreter ve Yol İş Genel Başkanı), Bekir Avcı (Yol İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı), Mürsel Taşçı (Ağaç İş Sendikası Genel Başkanı), Hasan Doğan (Ağaç İş Sendikası Mali Sekreter), Levent Akça (Önceki Dönem Eğitim İş Genel Başkanı), Baki Yüksel (Türkiye Orman İş Genel Başkanı), Tevfik Özçelik (Yol İş Sendikası Genel Sekreteri) katılarak destek olmuşlardır. 

Genel Kurul yoklama ve açılışın ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.  

Divan Kurulu Başkanlığını Doç. Dr. Gökhan Günaydın, Divan Başkanı Yardımcılığını Levent Akça ile Üyeler Fatma Aktaş ve Gül Zaim Akbaş yaptı.

Tarım Orman-İş Genel Başkanı Şükrü Durmuş’un açılış konuşmasının ardından konuklarda birer konuşma yaptı.  

Genel Başkanımız Hasan Kütük, Genel Kurulda kısa bir konuşma yaptı.

Tarım Orman İş Sendikamıza katkı koyan yabancı konuklara ve Semra Topçu (Halk TV Program ve Yayın Müdürü), Emre İlkan Saklıca (Kanal B Haber Müdürü), Sabri Kara (Ulusal TV Kameramanı) birer plaket verildi. Genel Başkanımız Hasan Kütük de Ulusal Tv’den Sabri Kara’ya plaket takdim etti.

Görüntüleri İzlemek İçin Tıklayın