KONFEDERASYONUMUZ ULUSLARARASI EMEK DAYANIŞMASI İÇİN MAKENDONYA’YA GİTTİ

KONFEDERASYONUMUZ ULUSLARARASI EMEK DAYANIŞMASI İÇİN MAKENDONYA’YA GİTTİ

Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş, Makedonya Sendikalar Konfederasyonu’nun öncülüğünde gerçekleşen “4. SADU Uluslararası Dostluk ve Dayanışma Karşılaşmaları”na katıldı.

Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş Genel Başkanı Hasan Kütük, konfederasyonumuz adına Makedonya KSS Konfederasyonu, Sırbistan ve Bulgaristan Kamu Emekçileri Konfederasyonları ile işbirliği ve dayanışma protokolü imzaladı.

Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş Genel Başkanı Hasan Kütük, Genel Sekreterimiz Mücahit Dede, Genel Örgütlenme Sekreteri Barış Düdü,  Genel Eğitim Basın-Yayın Sekreteri Semra Pektopal, Genel Özlük Hukuk ve TİS Sekreteri Engin Çoğal, Tüm Yerel Sen Genel Başkanı Hakan Kıran,  Tüm Yerel Sen Kırklareli Şube Başkanı Salih Canbaz, Edirne Şube Başkanı Savaş Çerkez, Tekirdağ Şube Başkanı Mustafa Göncü ve Eğitim-İş üyelerinden Şirin Çoğal, Nazım Kırcı, Aydoğan Mutlu, Erol Yazla, Nazif Çahlıyan, Soner Ufuk Şenel’in yer aldığı heyet 4. SADU Uluslararası Dostluk ve Dayanışma Karşılaşmaları’na katıldılar.

Makedonya Sendikalar Konfederasyonu KSS'nin, SADU Sendikasının ev sahipliğinde başlayan etkinlikte Birleşik Kamu İş Konfederasyonu Genel Başkanı Hasan Kütük bir konuşma yaptı.

Makedonya’dan SADU, Sırbistan’dan "Nezavisnost" ve Bulgaristan’dan "Podkrepa”, Türkiye’den Birleşik Kamu-İş Konfederasyonumuzun katılımı ile kamu emekçileri konfederasyonları ile işbirliği ve dayanışma adına bir dizi etkinlik ve spor müsabakaları gerçekleştirildi. 

Konfederasyonumuz heyeti Makedonya 4. SADU Uluslararası Dostluk ve Dayanışma Karşılaşmaları”nın bitim programından sonra Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu ve büyüdüğü Yunanistan’ın Selanik kentini ziyaret etti.   Heyet, 1896 yılında Atatürk’ün Askeri liseyi okumak için geldiği Manastır Askerî İdadisi‘ni ve Mustafa Kemal Atatürk'ün 1881 yılında dünyaya geldiği yer olan ve bugün müze olarak kullanılan Selanik'teki Atatürk Evini ziyaret etti.