KONFEDERASYONUMUZ VE BÜRO İŞ SENDİKAMIZIN ACI KAYBI

KONFEDERASYONUMUZ VE BÜRO İŞ SENDİKAMIZIN ACI KAYBI

Büro İş Sendikamızın çok değerli Genel Merkez Eğitim Sekreteri Zeyver Baştoklu, geçirdiği kalp krizi sonucunda çok zamansız bir şekilde aramızdan bedenen ayrıldı. O’nun, insanlığa sonsuz sevgiyle dolu yüreği artık çarpmıyor.

 

Cumhuriyet savunucusu, Mustafa Kemal Atatürk genci değerli yoldaşımız Zeyver Baştoklu’nun, yaşadığı onca soruna ve sıkıntıya rağmen cesur ve samimi ruhu, tehlike ve felaketlerle yüz yüze gelmekten korkmamıştı. Ani ölüm ona yazgı değildi. AKP İktidarının cadı avında açığa alınıp geri dönmüştü. Ortaçağcı, Cumhuriyet, laiklik ve Mustafa Kemal düşmanı olan Fetö damgası yemek onun yüreğini yormuştu...

 

Acı insancıl bir duygu, yüce bir duygu. Toprağa düşen her yakınımız nasıl ki kanımızdan, canımızdan, etimizden, bedenimizden birer parça alıp gittiler, Zeyver Baştoklu arkadaşımız da bizim bir parçamızı kendisiyle birlikte götürdü. Dediğimiz gibi, Zeyver Baştoklu, sadece bedence aramızdan ayrıldı. Şunu çok iyi biliyoruz ki, Zeyver arkadaşımız, uğrunda mücadele ettiği özgür ve tam bağımsız bir Türkiye mücadelesinde ve özellikle de üyelerinin, yoldaşlarının yüreğinde bilinçlerinde ve mücadelelerinde hep yaşayacak.

 

Tüm yüreği insan sevgisiyle dolu olan Zeyver Baştoklu’yu unutabilmek mümkün mü? Dünyaca ünlü büyük şairimiz Nazım Hikmet, “sevdi, inandı ve geçti harekete” diyor. Zeyver Baştoklu mücadelesini, yaşamını da bu cümleyle özetleyebiliriz. Zeyver Baştoklu’da sevdi inandı ve geçti harekete. İnsanı sevdi ve insanlığın kurtuluşu için harekete geçti ve mücadele etti. İnandıkça sevdi, sevdikçe inandı ve geçti harekete. Bedence aramızdan ayrılıncaya kadar da, inancından, mücadelesinden geri adım atmadı.

 

Bu dünyadan insan olarak ayrılmanın çok zor olduğu bir dönemde, ne mutlu Zeyver Baştoklu’ya ki, insan olarak geldiği bu dünyayı, insan olarak terk etti...

 

Dünya edebiyatının büyük yazarı Shakespeare; “Yüreğinize kök salarsam meyvelerim sizindir” der. Zeyver Baştoklu yoldaşımızda bizim yüreğimize kök saldı. Ve söz veriyoruz ki arkadaşımıza; o kök saldığı yüreklerimiz meyve verecek. Zeyver Baştoklu’nun mücadelesini mücadelemizde yaşatmaya devam edeceğiz.

 

            Başta Zeyver Baştoklu’nun yakınlarının, Birleşik Kamu İş ve Büro İş ailesinin başı sağ olsun. 

Cenazesi ikindi namazına müteakip 13.04.2017 Perşembe günü Doğanhisar/KONYA'ya defnedilecektir. 

İrtibat:  Büro-İş Genel Mali Sekreteri Binali Keskin: 0 505 485 29 15