KONFEDERASYONUMUZ YURTTAŞLARI HAYIR VERMEYE ÇAĞIRDI

KONFEDERASYONUMUZ YURTTAŞLARI HAYIR VERMEYE ÇAĞIRDI

Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş,  16 Nisan’da yapılacak referandum öncesi Güvenpark’ta toplanarak Cumhuriyet ve Demokrasi için Hayır kampanyası yürüttü ve halkı hayır vermeye çağırdı.

Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş ve bağlı sendikalar, Pazar günü yapılacak olan Başkanlık referandumu için Güvenpark’ta bir araya geldi. Ellerinde ay-yıldızlı, Atatürklü kırmızı ve beyaz balonlar tutan üyelerimiz demokrasi ve Cumhuriyet için çalışanları ve bütün yurttaşları “Hayır” demeye çağırdı.

Referandum çalışmasına Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş Genel Başkanı Hasan Kütük, Genel Sekreteri Mücahit Dede,  Tarım Orman-İş MYK üyeleri Mehmet Ali Başaran, Hasan Özer, Medet Yücel,Tüm Yerel-Sen Genel Hukuk ve Sözleşme Sekreteri Ahmet Kılınçoğlu,Konfederasyona bağlı sendikaların ve şubelerin yöneticileri katıldı.

"DEMOKRASİ VE CUMHURİYET ADINA BAŞARILI BİR SINAV VERMEK  BORCUMUZ"

Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş Genel Başkanı Hasan Kütük burada yaptığı açıklamada, “Bu ülkenin bağımsızlığının ve özgürlüğünün önderliğini yapmış o büyük kahramanın ve bu ülkenin kurtuluşuna ve kuruluşuna imza atmış TBMM’nin tasfiye edilmesine, yok edilmesine karşı emek örgütü olma sorumluluğumuz var. Onun yanında bu ülkenin özgür bireyi, yurttaşı ve emekçisi olarak da gelecek nesillere karşı görev ve sorumluluğumuz var. Onun için 16 Nisan’da demokrasi ve Cumhuriyet adına başarılı bir sınav vermek hepimizin görev ve sorumluluğunun ötesinde borcumuzdur diyorum. Sadece İzmir’de değil bütün ülkemizin dağlarında, bozkırlarında, ovalarında çiçeklerin açtığı bir 17 Nisan sabahına uyanmayı diliyoruz” dedi.

Görüntüleri İzlemek İçin Tıklayın.