KONFEDERASYONUMUZA BAĞLI TÜM YEREL-SEN ÇUKUROVA BELEDİYESİ’NDE KAMU EMEKÇİLERİNE YÜZDE 52 ORANINDA ARTIŞ SAĞLADI

KONFEDERASYONUMUZA BAĞLI TÜM YEREL-SEN ÇUKUROVA BELEDİYESİ’NDE KAMU EMEKÇİLERİNE YÜZDE 52 ORANINDA ARTIŞ SAĞLADI

Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş ve Tüm Yerel-Sen, kamu emekçileri adına Çukurova Belediyesi’nde toplu sözleşme imzaladılar.  Konfederasyonumuza bağlı Tüm Yerel-Sen ile Çukurova Belediyesi arasında imzalanan toplu sözleşmede yüzde 52 oranında artış elde ederek kamu emekçilerinin daha iyi şartlarda çalışmasını sağladı.

Toplu Sözleşme masasında Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş Genel Başkanı Mehmet Balık, Örgütlenme Sekreterimiz Hasan Kütük,  bağlı sendikamız Tüm Yerel Sen Genel Başkanı Hakan Kıran,  Genel Sosyal ve Dış İlişkiler Sekreteri Ahmet Yeşilağaç ve Tüm Yerel-Sen Adana Şube Başkanı Seniha Saylugan yer aldı. 

BALIK: EMEKÇİLERİN ALIN TERİ MÜCADELESİNİN GURURUNU YAŞATTIK

Konfederasyonumuz Genel Başkanı Balık, kamu emekçilerinin sorunlarını ve çalışma yaşamını iyileştirmesi nedeniyle Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’e saygılarını iletti. Balık, "Bu sözleşmeyle Tüm Yerel-Sen sendikamız bizlere emekçilerin alın teri mücadelesinin gururunu yaşattılar, diğer yandan da Çukurova Belediyesi, kamu emekçilerine verdiği değeri göstererek çalışma yaşamındaki emekçilerin ekonomik ve sosyal haklarını iyileştirdi" dedi. 

Tüm Yerel-Sen Genel Başkanı Kıran, Çukurova Belediye emekçilerinin katıldığı imza töreninde söze Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’e teşekkürlerini ileterek başladı. Kıran, hükümetin emekçileri yüzde üç buçuk gibi komik artışlar gerçekleştirdiğini ve bu artırışların da lütuf olarak göstermesine tepki gösterdi ve sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu artışın 10 katını çarşıda, pazarda, sosyal hayatta yaptığı zamlarla geriye almıştır.  Bu sözleşme ile toplamda yüzde 52 oranında bir artış sağlandı. Bu artış hükümetin memura reva gördüğü ve zam olarak söylemiş olduğu rakamların 15 katı oranındadır.  Tüm emekçileri, Tüm Yerel-Sen çatısı altında toplanmaya davet ediyorum. Emek, Vatan ve Cumhuriyet Mücadelesinde; tüm emekçiler bu çatı altında birleşmelidir.”