KONFEDERASYONUMUZUN BAŞKANLAR KURULU YAPILDI

KONFEDERASYONUMUZUN BAŞKANLAR KURULU YAPILDI

Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş, 17-18 Haziran 2015 tarihinde Başkanlar Kurulu’nu yaptı.

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonumuz “17-18 Haziran Başkanlar Kurulu” toplantısına Konfederasyonumuz Genel Başkanı, MYK üyelerimiz, Konfederasyon Merkez Denetleme ve Disiplin Kurulu Başkanı ve üyeleri, sendikalarımızın genel başkanları ile Özlük Hukuk ve TİS Sekreterleri ile ev sahibi olarak Aydın İl Temsilcimiz ve bağlı sendikalarımızın il yöneticileri katıldılar.

Başkanlar Kurulu’nun birinci günü Genel Özlük Hukuk ve TİS Sekreterimiz Engin Çoğal Başkanlığında, “2016-2017 Toplu İş Sözleşme” süreci ile ilgili olarak taleplerimiz, eylem ve etkinlik planımıza ilişkin sendikalarımızın Özlük Hukuk ve TİS Sekreterleriyle birlikte yaptıkları çalışmayı Başkanları Kurulu’na sunmasıyla sonuçlandı.

İkinci gününde de Genel Başkanımız Hasan Kütük’ün gündem maddelerine, çalışma yaşamına ve ülkemizin içinden geçtiği süreci ilişkin yapmış olduğu açılış konuşmasından sonra gündem maddelerinin görüşülmesine başlanmıştır. 

Gündem maddeleri üzerinde bütün katılımcılar düşünce, öneri ve değerlendirmelerde bulundular. Özellikle 15 Ağustos Toplu İş Sözleşmesine ilişkin yapacağımız çalışmaların Temmuz içerisinde “Genişletilmiş Başkanlar Kurulu”nda karara dönüştürülmesi yönünde görüş birliğine varıldı.

Gündemdeki maddelerin görüleşmesinden sonra Başkanlar Kurulu’nu birlik ve beraberlik içerisinde tamamlayarak “Genişletilmiş Başkanlar Kurulu”nda tekrar bir araya gelmek üzere ayrıldılar.