KURULUŞUMUZUN 9. YILINDA ATAMIZIN HUZURUNA ÇIKTIK

KURULUŞUMUZUN 9. YILINDA ATAMIZIN HUZURUNA ÇIKTIK

Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş, 9. Kuruluş Yıldönümünü kutlamak için Anıtkabir’i ziyaret etti.

Anıtkabir ziyaretinde, Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş Genel Başkanı Hasan Kütük, Genel Sekreteri Mücahit Dede, Genel Mali Sekreter Ali Taştan, Genel Eğitim, Basın-Yayın Sekreteri Semra Pektopal, Genel Özlük Hukuk ve TİS Sekreteri Engin Çoğal ve Genel Dış İlişkiler ve Ar-Ge Sekreteri Mustafa Yılmaz hazır bulundu. Merkez Yönetim Kurulu üyelerimizin yanı sıra Genel Sağlık-İş Genel Başkanı Zekiye Bacaksız, Tarım Orman-İş Genel Başkanı Şükrü Durmuş, Kültür Sanat-İş Genel Başkanı Hamza Candanoğlu, Eğitim-İş MYK üyeleri Ahmet Güngör, Maksut Balmuk, Şaban Özdemir, Tüm Yerel-Sen MYK üyeleri Arap Mucur, Doğan Altun ile Tüm Yerel Sen ve Büro-İş Ankara Şube Yöneticileri katıldılar.

Heyet Aslanlı Yol’dan geçerek Atatürk’ün mozolesine geldi. Konfederasyonumuz Genel Başkanı Hasan Kütük’ün mozoleye çelenk koymasının ardından saygı duruşunda bulunan heyet, daha sonra Misak’ı Milli Kulesi’ne geçti.

Genel Başkan Hasan Kütük, Anıtkabir Özel Defterine şunları yazdı:

“Büyük Devrimci ve önderimiz Atatürk, 10 Nisan 2008 tarihinde kurulan ve bugüne kadar emek, demokrasi ve Cumhuriyet mücadelesinde hak ettiği saygın yerini alan Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu olarak, kuruluşumuzun 9. Yıldönümü nedeniyle özlemle ve saygıyla huzuruna geldik. Kuruluş coşkusunu yaşadığımız bugünlerde bize emanet ettiğin Cumhuriyetimiz, tarihinin en sıkıntılı ve en zor günlerini yaşamaktadır. Bu dönemde emeğimize, mesleğimize, ulusal bağımsızlığımıza ve bütünlüğümüze, laik, demokratik Cumhuriyetimize yönelik saldırılar artarak devam etmektedir. Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu olarak; bize emanet ettiğin cumhuriyete sahip çıkmak için mücadele etmeye ve gösterdiğin ışıklı yolda yürümeye devam edeceğiz.”

Heyet, daha sonra 2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün mezarını ziyaret etti. Kutlama etkinliği, Konfederasyon binasında verilen kokteyl ile son buldu.