MADENCİ YÜRÜYÜŞÜNE KATILDIK

MADENCİ YÜRÜYÜŞÜNE KATILDIK

Genel Maden İş sendikasının Zonguldak’ta düzenlediği taşeronlaşmaya ve iş cinayetlerini protesto eden yürüyüşe Konfederasyon Başkanımız İsmail Tutoğlu ile birlikte Ulaşım İş Sendikası Genel Başkanı ve konfederasyonumuz AR-GE ve TİS Sekreteri Adem Çalışkan, Dış İlişkiler Sekreteri Haydar Şahindokuyucu,Eğitim İş Basın yayın ve Uluslararası ilşkiler Sekreteri Barış Düdü,Zonguldak İl Temsilcisi Metin Kahveci ile birlikte Eğitim İş ve Ulaşım iş üyesi çok sayıda emekçi katıldı.

Mitingde ilk  konuşmayı yapan konfederasyon başkanımız İsmail Tutoğlu “İşçilerin İş ilişkileri yasası ile memurların ise 657 de yapılması düşünülen değişikliklerle iş güvencesinden yoksun bırakılmaya çalışıldığına dikkat çekerek hükümeti iş güvencemize dokunma diye uyardı. İş güvencesine dokunursa işçi memur el ele genel greve çağrısını yaptı.

Miting sonrası Eğitim İş Zonguldak Şubesi, ADD Zonguldak Şubesi ve CHP il Başkanlığı Ziyaret edildi. Akşam 17:30-19:,30 saatleri arasında Kanal 67 TV de Esintiler programına Genel Başkan İsmail Tutoğlu ile birlikte Barış Düdü katıldı gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundular