Memur-Sen başkanına söylediklerini aynen iade ediyoruz!

Memur-Sen başkanına söylediklerini aynen iade ediyoruz!

AKP iktidarı döneminin en büyük yıkımlarından biri de, insanoğlunun en büyük değeri olan onurun, “saygı”nın ve “düzey”in yerlerde süründürülmesidir.

“Akil İnsan”lar heyeti üyesi iktidar yardakçısı Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, “30 yıldır öldürüyoruz ve ölüyoruz. Yaşatalım, terörist defolup gitsin ama artık siyaset konuşsun. Ardahan yolunda çobanla konuştum, ‘Benim ve hayvanlarımın bile yüzü gülüyor’ diyor. Çözüm sürecini hayvanlar bile anlamış ama bazı insanlar anlamıyor” demiş!

*

Neresinden başlasak,  bilemiyoruz!

“Terörist” bu topraklardan gitti de “Aman gitme diyen mi oldu?” sayın”Akil”!

Temel sorun, “Niçin dün değil de bugün gitmektedirler?”

“Karşılığında ne almışlardır?”

“Acaba yıllardır-uğruna- yaptıkları her türlü terörün, işledikleri binbir türlü suçun karşılığını mı almışlar, amaçlarına mı ulaşmışlardır?”

*

Bu soruları bu topraklarda -dilimiz varmıyor ama- “hayvan” olmayan herkes sormaktadır.

Soru sormak, malüm, yalnızca insanlara özgü bir meziyettir.

Yalnızca “akıl”lı” insan!”lar terör karşısında dikkatli ve temkinli olurlar; hayaller içinde gezmezler!

Bugün bir yeni padişah, önündeki seçimleri kazanıp diktatörlüğünü pekiştirsin diye, 76 milyonluk onurlu bir halkı terör canavarının karşısında kurban etmek, -Türkiye gerçeğini de düşününce-, ilerde yıllar sürecek daha büyük bir iç savaşı körüklemek değil midir?

Bu kopkoyu gerçeği anlayabilmek için ne yazık ki yalnızca “insan” olmak gerekmektedir!

Sayın Gündoğdu, “süreci hayvanlar anlamış” diyor. Ne kadar iyi. O zaman aralarından bazılarını akil hayvan olarak seçsinler. Sırtlan, tilki, çakal, bukalemun bu işi yapabilecek karakterde olabilir diye düşünüyorum ama hayvanlara haksızlık yapmak istemem. Biz doğadaki tüm canlılara saygılıyız!

*

AKP iktidarının başı, dış politikada, ekonomide, kültürde, sanatta, kamu yönetiminde, her alanda sıkıştığı, çöktüğü, çöktükçe de hırçınlaşıp siyasetçi üslubunu zorladığı gibi, yardakçıları ve çömezleri de anlaşılan ondan aşağı kalmamaktadır.

Türkiye’de sendikal hareket akil ve sarı sendikacılıkta bu kadar ileri gitmemişti. AKP’nin “ileri demokrasi”sinin bir sonucu olsa gerek.

 

İSMAİL TUTOĞLU

Birleşik Kamu İş Konfederasyonu Genel Başkanı