ODTÜ Öğrencilerinin onurlu direnişlerinde yanlarındaydık!

ODTÜ Öğrencilerinin onurlu direnişlerinde yanlarındaydık!

Anadolu Bulvarı ile Konya Yolu arasında yapılan ve ODTÜ Ormanı’ndan geçirilmesi planlanan bağlantı yoluna tepki gösteren ve yıkımı durdurmak için direnişe geçen ODTÜ öğrencilerinin 27.08.2013 Salı günü 12.30’da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı önünde yaptığı basın açıklamasına Konfederasyonumuz Genel Başkanı İsmail Tutoğlu,Genel Örgütlenme Sekreteri Hasan Kütük ve konfederasyonumuza bağlı Eğitim-İş Sendikası Veli Demir ile birlikte CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, alana gelerek protestoculara destek verdik.

Burada, Ankaralılar ve Forumlar adına yapılan basın açıklamasında yol ile bölünecek olan mahalleleri, yok olan toplu taşıma ve kent yaşamını, canlı yaşamına ev sahipliği yapan eko sistemin yok olacağını dert ettiklerini, doğa ve mahalle yaşamına karşı proje iptal edilene ve izinsiz inşaat yapanlar kanun önüne çıkartılana kadar mücadelelerini sürdüreceklerini dile getirdiler.

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu olarak Ankara 100. Yıl Mahallesi’nde şantiyenin arkasında çadırlar kuran ve yıkım durana kadar alandan ayrılmayacaklarını söyleyen mahalleli ve öğrencilerin, doğayı ve kentini savunan tüm direnenlerin yanında olacağız.
BİRLEŞİK KAMU İŞ