Örgütlenme Sekreterimiz Hasan Kütük, Merdan Yanardağ’ı ziyaret etti

Örgütlenme Sekreterimiz Hasan Kütük, Merdan Yanardağ’ı ziyaret etti

“Merdan bize dik durmayı öğretti…”

Birleşik Kamu-İş Sendikaları Konfederasyonu Örgütlenme Sekreteri Hasan Kütük, Yurt gazetesi genel yayın yönetmeni gazeteci Merdan Yanardağ’ı cezaevinde ziyaret etti. Kütük, “Bu yapılanlar onu sadece güçlendirir, her zaman yanındayız” dedi.

Hasan Kütük ziyaretten sonra, “Yanardağ hepimize dik durmayı öğretti”dedi.

BUNLAR ONU GÜÇLENDİRİR

Birleşik Kamu-İş Sendikaları Konfederasyonu adına bir ziyaret gerçekleştirdiğini vurgulayan Kütük, şunları söyledi: “2010’daki referandum öncesinde Başbakan taraf olmayanın bertaraf olacağını söylemişti. Yanardağ ise tarafını her zaman net olarak belli eden bir kişiliktir. O nedenle Yanardağ bertaraf edilmek için cezaevine konulmuştur. Ülkemizde emekten, demokrasiden,barıştan ve özgürlükten yana olmanın bir bedeli vardır. Bu değerler için mücadele edenler, tarihin her döneminde bunun bedelini ödemiştir. Bugün de ödemeye devam etmektedirler. Merdan Yanardağ’a bu onurlu mücadelenin bedelinin ödetildiği zannedilse de, aslında kendisine reva görülenler onun mücadele inancını daha da arttırmış ve güçlendirmiştir.”

Merdan Yanardağ’ı son derecede moralli, heyecanlı ve umutlu bulduğunu ifade eden Kütük, “Kendisine tüm sendikalarımız adına geçmiş olsun dileğimizi ilettik. Her zaman yanındayız, destekçisiyiz” dedi.

 

(Halil Eğriboyun – Yurt gazetesi)