ÖZGECAN İÇİN TARSUS’TA YÜRÜDÜK

ÖZGECAN İÇİN TARSUS’TA YÜRÜDÜK

Çağ Üniversitesi öğrencileri, öğretmenleri ve demokratik kitle örgütleri ve üyelerimiz geçtiğimiz hafta önce tecavüz edilip sonra yakılarak öldürülen Özgecan Aslan’ı vahşice öldürülmesine kitlesel tepki gösterdi.

Aslan'ın okuduğu Çağ Üniversitesi'nde başlayan yürüyüş Yenice beldesinde yapılan basın açıklamasıyla protesto edildi. Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, CHP Adana İl Başkanı Burhanettin Bulut ile Birleşik Kamu-İş Konfederasyonumuz Genel Başkanı Hasan Kütük, Merkez Denetleme Kurulu Başkanı İsa Kayadan, Eğitim-İş Adana Şube Başkanı Galip Reha Ertekin, Tüm Yerel Sen Adana Şube Başkanı Seniha Soylugan,  Tüm Yerel Sen Çukurova Belediyesi Temsilcisi Serkan Gürbüz,  Eğitim-İş Tarsus İlçe Temsilciliği Başkanı Kurtuluş Gezen, Özgecan’ın vahşice katledilmesine tepki gösterilen eyleme destek verdi.


Demokratik kitle örgütleri ve binlerce vatandaş “Kadına yönelik şiddet insanlık ayıbıdır. Bu ayıba ortak olma. Özgecan ölümsüzdür. Bu son olsun” pankartı altında yürüdü.  Vatandaşlar, öğrenciler ve öğretmenler ellerinde Özgecan’ın fotoğraflarını taşıyarak kadın cinayetlerinin ve cinsel saldırılarının son bulması çağrısında bulundu.