PATLAMANIN OLDUĞU YERE KARANFİL BIRAKTIK

PATLAMANIN OLDUĞU YERE KARANFİL BIRAKTIK

Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş ve bağlı sendikaların yöneticileri, Kızılay Güvenpark’taki katliamın yaşandığı yere karanfil bırakarak sorumluların istifası için Başbakanlığa toplu faks çekti.   

Genel Başkanımız Hasan Kütük, MYK üyemiz Mücahit Dede ile sendikaların genel başkanları, MYK üyeleri ve üyelerin  de içinde bulunduğu grup Kızılay Postanesi’nde bir araya gelerek Güvenpark’taki katliamın sorumlularının hesap vermesi amacıyla “Artık Yeter! Can Güvenliğimizi Sağlayamayan İçişleri Bakanı-Mit Müsteşarı İstifa” pankartı açarak basın açıklaması yaptı.  

Basın açıklamasının ardından Başbakanlığa toplu faks çekerek Güvenpark’ta meydana gelen patlamayı önleyemeyen İçişleri Bakanı ve MİT Müsteşarının görevden alınmasını talep eden Konfederasyonumuz üyeleri, faks eyleminin ardından patlamanın olduğu yere yürüyerek saygı duruşunun ardından ellerindeki karanfilleri ölenlerin anısına patlamanın olduğu yere bıraktı.

“SORUMLULAR İSTİFA ETMELİDİR”

Konfederasyon bileşenleri adına açıklama yapan Birleşik Kamu-İş Genel Başkanı Hasan Kütük,13 Mart Pazar günü, ülke olarak, daha öncekilerin gözyaşı kurumadan yeni bir acıyla kavrulduk. Bu kez terör Başkentimizin en merkezi yeri olan Kızılay’da yüzlerce sivil vatandaşımızı hedef aldı” dedi.

Vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlayamayan İçişleri Bakanı ve MİT Müsteşarının istifa etmesinin isteyen Kütük, “ Akan kanların sorumlusu hiç kuşkusuz, emperyalist ülkeler ve küresel sermayenin çıkarları doğrultusunda dini veya etnik ayrılıkçılık temelinde organize olmuş terör örgütleri ile onların işbirlikçileridir. Yine yanlış iç ve dış politikası nedeniyle AKP hükümetleridir. Bu nedenle vatandaşlarının can ve mal güvenliğini sağlayamayan İçişleri Bakanı ve MİT Müsteşarının derhal istifa etmesi gerekir” şeklinde konuştu.

Katliamda hayatının kaybedenleri unutmayacaklarını belirten Kütük, sözlerini şöyle sonlandırdı:

“Bu saldırılarda yaşamını kaybeden tüm vatandaşlarımıza rahmet, yakınlarına ve tüm ulusumuza baş sağlığı diliyoruz. “

 

HALK TV 

İSTANBULGERÇEĞİ

HALK GAZETESİ