RUS HALKINA BAŞSAĞLIĞI DİLİYOR ACILARINI PAYLAŞIYORUZ

RUS HALKINA BAŞSAĞLIĞI DİLİYOR ACILARINI PAYLAŞIYORUZ

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un hain suikast sonucu öldürülmesini nefretle kınıyor ve üzüntülerimizi ifade ediyoruz.

Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un Ankara Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde gerçekleştirilen,  "Gezgin Gözüyle Kaliningrad'dan Kamçatka'ya Rusya" adlı fotoğraf sergisinin açılışında bir konuşma yaparken silahlı saldırı sonucu öldürülmesinin üzüntüsü yaşıyoruz.

Rusya Büyükelçisine yapılan saldırı hedefinin Türkiye-Rusya yakınlaşmasına gölge düşürmek olduğunun farkındayız. 

Ülkemizde, peş peşe yapılan terör saldırıları ve Rusya Büyükelçisine yapılan hain saldırının amacı birliğimize yöneliktir. Büyükelçiye yapılan saldırı ile Türkiye kaosa sürüklenmek istenmektedir. Bu saldırı olayları nedeniyle Türk milletinin sağduyulu olması gerekmektedir. 

Rusya Büyükelçisine yapılan saldırının Türk-Rus ilişkilerini ve bölge barışını etkilemeye dönük olduğunu düşünüyoruz.

Suikastçının Ankara Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nde görevli polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş olması bu konudaki endişelerimizi ve kaygılarımızı daha da artırmaktadır. Bu cinayetle doğrudan ya da dolaylı ilişkisi olan bütün kişi ya da kurumların ortaya çıkarılarak yargı önünde hesap vermeleri sağlanmalıdır.

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu olarak;  bu insanlık dışı saldırıda yaşamını yitiren Sayın Andrey Karlov’a tanrıdan rahmet,  ailesine ve Rusya halkına başsağlığı diliyor ve acılarını paylaşıyoruz. 

BİRLEŞİK KAMU-İŞ

MERKEZ YÖNETİM KURULU