SAMSUN’DA 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMINI KUTLADIK

SAMSUN’DA 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMINI KUTLADIK

Konfederasyonumuz Birleşik Kamu İş ve bağlı sedikalar, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nı Mustafa Kemal Atatürk'ün Kurtuluş Savaşını başlattığı ve bağımsızlık ve özgürlük meşalesini yaktığı Samsun’da kutladılar.

Samsun’da, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarına, Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş Genel Başkanı Mehmet Balık, Genel Sekreteri Mücahit Dede,  Genel Örgütlenme Sekreteri Hasan Kütük, Genel Özlük Hukuk ve TİS Sekreteri Mehmet Yeşildağ, Genel Dış İlişkileri ve Ar-Ge Sekreteri Doğan Altun, Eğitim-İş Genel Başkanı Orhan Yıldırım, Tüm Yerel-Sen Genel Başkanı Hakan Kıran, Büro-İş Genel Başkanı Haydar Şahindokuyucu, Genel Sağlık-İş Genel Başkanı Zekiye Bacaksız, Ulaşım-İş Genel Başkanı Adem Çalışkan, Kültür Sanat-İş Genel Mali Sekreteri Orhan Çınar, Konfederasyonumuza bağlı sendikaların MYK üyeleri, Eğitim-İş Samsun Şube Başkanı Rüstem Kara, Eğitim-İş Ankara 3 Nolu Şube Başkanı Doğan Dağdelen, Tüm Yerel Sen Ankara Şube Başkanı Metin Candaş, Büro-İş Ankara 1 Nolu Şube Başkanı Kamil Özdemir,  Büro-İş Ankara 2 Nolu TSK Şubesi Örgütlenme Sekreteri Erol Duyar, sendikaların şube yöneticileri ile çok sayıda üye katıldı. 

Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş ve bağlı sendikalar,  Eğitim-İş Samsun Şube önünden kortej oluşturarak Anıt Park’a yürüdüler.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında Atatürk Anıtı’na siyasi parti, demokratik kitle örgütleri ile birlikte çelenk töreni düzenlendi. Törende, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları için saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. 

Üyelerimiz adına; Genel Başkanımız Balık, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları için anıta çelenk koydu.

Antalya Muratpaşa Belediyesi bisikletli ekibi Genel Başkanımız Balık’a, Birleşik Kamu-İş Bayrağı ile Türk Bayrağı armağan ettiler.

Törenin ardından üyelerimiz halay çekerek 19 Mayıs’ı kutladı.

Akşam ise Samsun Valiliği tarafından hiçbir gerekçe göstermeden yasaklanan Fener Alayına katılım sağlandı. Samsun’un İlkadım İlçesi’nde bulunan Atatürk’ün 19 Mayıs’ta Samsun’a ayak bastığı Tütün İskelesi’nde bir araya gelen demokratik kitle örgütleri ile üyelerimiz polisin engellemelerine rağmen Anıt Park’a meşalelerle yürüdü.  Genel Başkanımız Mehmet Balık, Anıt Park’ta 19 Mayıs’ın önemini ilişkin bir konuşma gerçekleştirdi. 

Konuşmayı İzlemek İçin Tıklayın

Atatürk Anıt'ndaki Tören ve Fener Alayı'ndaki Konuşması